Kereshető térkép készült a Fiumei úti sírkertről
A budapesti temetők közül elsőként a Fiumei Úti Sírkert Nemzeti Emlékhelyről készült kereshető térképes felület, amelyen bárki elérheti az ott nyugvókkal kapcsolatos információkat.
A budapesti temetők közül elsőként a Fiumei Úti Sírkert Nemzeti Emlékhelyről készült kereshető térképes felület, amelyen bárki elérheti az ott nyugvókkal kapcsolatos információkat.
Kilenc embert hallgattak ki gyanúsítottként.
Megosztó a téma, ezzel indokolták, hogy nem lehet majd a temetőben futni.
Az első világháború befejezésének centenáriumán, ősszel avatják fel a Fiumei Úti Sírkertben.
A magyar történelem egyik legszomorúbb csatája helyén pazar emlékhelyet alakítottak ki 1991-ben, ám annak évek óta nincs igazi gazdája. Ma ”Életveszély!”-táblák figyelmeztetik az arra tévedőket. Úgy tudjuk, most van esély és pénz is a rekonstrukcióra.
505 millió forintot csoportosít át a kormány a nemzeti sírkerttel kapcsolatos feladatok ellátására a Nemzeti Örökség Intézete javára.
A Nemzeti Örökség Intézete felmérte, hogy viszonyulnak a történelemhez a 18-30 éves fiatalok. Kiderült, Hunyadi Mátyás körükben a legkedveltebb történelmi személyiség, a legkevésbé pedig Rákosi Mátyást szeretik. A "történelmi személyiségek" közül Bajnai több ellenszavazatot kapott, mint Hitler.
Kereshető nemzeti sírkertadatbázist hozott létre a Nemzeti Örökség Intézete. Kipróbáltuk: Kádár János és Wass Albert nincs benne, de például Kazinczy Ferenc és Károlyi Mihály igen.
Bőkezűen támogatja a kormány a történeti, filozófiai, szociológiai kutatásokat. A kabinet által milliárdokért gründolt új intézetek élére viszont vagy olyan vezetők kerültek, akik állandó vitában vannak a kollégáikkal, az adott szakterülethez nem értenek, vagy olyan perifériára szorult politikusok, akik igazodnak az új elvárásokhoz. A Szakály-botrány nyomán összeszedtük, hány hivatalt, intézetet alapított a második Orbán-kormány.
Radnainé Fogarasi Katalint nevezte ki a Nemzeti Örökség Intézete elnökévé május 22-ei hatállyal a miniszterelnök - olvasható a Magyar Közlöny szerdai számában.
Újabb intézetet hoz létre a Miniszterelnökség létszámának további növelésével a kormány a nemzeti örökség védelmére, illetve 360 millió forintot különített el a rendszerváltást kutató új intézet finanszírozására, melynek vezetői posztját máris pályáztatják. Mint a hvg.hu korábban megírta, erre a posztra a pártállamból egykor kizárt Bíró Zoltán a legesélyesebb, aki az MDF első elnöke volt, ma rendszeresen ír a Magyar Hírlapba.