2013. május. 22. 20:01 MTI Utolsó frissítés: 2013. május. 23. 16:36 Itthon

Elnökként vezeti tovább a Nemzeti Örökség Intézetét Radnainé

Radnainé Fogarasi Katalint nevezte ki a Nemzeti Örökség Intézete elnökévé május 22-ei hatállyal a miniszterelnök - olvasható a Magyar Közlöny szerdai számában.

A Nemzeti Örökség Intézete létrehozásáról május 14-én kormányrendelet döntött. A miniszterelnök az alapján, valamint a központi államigazgatási szervekről, továbbá a kormánytagok és az államtitkárok jogállásáról szóló törvényben foglalt jogkörében nevezte ki Radnainé Fogarasi Katalint az új szervezet elnökévé, május 22-ei hatállyal. 

Radnainé Fogarasi Katalin az ELTE állam- és jogtudományi karán szerzett diplomát 1982-ben. Dolgozott a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem főtitkáraként, a Nemzeti Emlékhely és Kegyeleti Bizottságban az ezredforduló óta töltötte be a főtitkári posztot. 2011-ben a Magyar Köztársasági Érdemrend Tisztikeresztjével tüntették ki. 

Az MTI korábbi információi szerint a Miniszterelnökségen belül megalakuló Nemzeti Örökség Intézete feladatai közé fog tartozni a Nemzeti sírkert és egyéb, az épített örökség körébe tartozó emlékhelyek gondozása mellett a magyarság identitásának megőrzése és a nemzet összetartozásának megerősítése is. 

A Kormányzati Információs Központ egy hónappal ezelőtt adott tájékoztatásában felidézte: az első Orbán-kormány 1999-ben azzal a céllal hozta létre a Nemzeti Emlékhely és Kegyeleti Bizottságot, hogy az segítse elő hazánk nagyjai emlékének megőrzését. 

"A bizottság működése rávilágított arra, hogy a nemzet közös emlékezetének ápolása további lépéseket tesz szükségessé. Ezen felismerés eredményeként született meg 2011-ben a nemzeti és történelmi emlékhelyekről szóló törvény" - idézték fel. Mint korábban arról beszámoltunk, az intézet központi hivatali formában fog működni.

Hirdetés
hvg360 Kovács Gábor 2025. január. 02. 17:30

A lebukás idején Mészáros Lőrinc lánya is érdekelt volt exférje "brutális" kartellezésért megbírságolt cégében

Meglehetősen furcsa Mészáros Lőrinc exvejének kartellügye. Amely egyébként Mészáros Ágnes kartellügye is, 2022-ben, a válás előtt még érdekelt volt férje cégében. A szóban forgó közbeszerzést Mészáros Lőrinc érdekeltsége nyerte, a kartellező exvő ajánlata a bírálatig sem jutott. A legfurcsább, hogy az amúgy közbeszerzésbajnok Homlok Zsolt miért pont a válás környékén “buktatta le magát”. Gyanítható, hogy a jogállam kicsavarásával kiosztott NER-büntetésről van szó.