Omladozik a kínai nagy fal, de kitalálták, hogyan mentik meg: drónokkal
Sok helyen javításra szorul a kínai nagy fal, a problémás szakaszokat azonban nem egyszerű elérni, de a drónok szerencsére ilyesmi munkára is használhatók.
Sok helyen javításra szorul a kínai nagy fal, a problémás szakaszokat azonban nem egyszerű elérni, de a drónok szerencsére ilyesmi munkára is használhatók.
Veszélyben a világ egyik legismertebb és legnagyobb építménye, a kínai Nagy Fal.
Hollywoodi sztárokkal súlyosbított szereplőlistával jött elő a legnagyobb kínai filmprodukció, a Nagy Fal.
Jóval hosszabb a kínai Nagy Fal a korábban nyilvántartott adatoknál. A legújabb hivatalos mérések szerint a fal 21 196 kilométer hosszú, bár a 2009-ben közzétett becslések még csak 8850 kilométeresnek becsülték a világörökség e csodáját.
A kínai Nagy Fal több száz éve "elveszett" szakaszát fedezte fel egy brit kutató nem messze a kínai-mongol határtól.
Az észak-kínai közigazgatási egység Lajjüen megyéjében például már egy egész falszakasz omlott le az engedély nélküli...
Három év börtönt kapott négy évre felfüggesztve az a két kínai férfi, aki aranyat keresett és közben két gödröt, valamint négy árkot ásott, illetve fúrt a kínai Nagy Fal kétezeréves szakaszába az észak-kínai Belső Mongóliában - tájékoztatott az autonóm terület ügyészsége csütörtökön.
A kínai Nagy Fal több mint hétszáz kilométernyi szakaszát fedezték fel Kanszu (Gansu) és Senhszi (Shaanxi) tartományokban - írja a China Daily című lap.
Kína, Korea, Mandzsúria és Mongólia történetének is fontos fordulópontjaira irányítja rá a figyelmet kínai régészek legújabb felfedezése. Csilin tartományban a Nagy Fal ókori szakaszainak újabb részeire bukkantak rá.
Aranyat kerestek és kárt tettek a kínai Nagy Falban, ezért egy bányaipari vállalkozás két vezetőjét őrizetbe vették Belső-Mongólia székhelyén, Hohhotban - tudatta a helyi rendőrség csütörtökön.