Megindította az utalásokat a NEAK: kifizeti tartozását az állam a patikáknak
Összesen 54 milliárd forintot.
Összesen 54 milliárd forintot.
Hiába különített el a kormány milliárdokat a várólista-csökkentésre, nagyízületi műtétre többen várnak, mint 2019-ben.
Szigorításra számíthatnak a magánegészségügyben is dolgozó orvosok, kórházbezárás nem lesz, januártól jönnek a nagy pénzek az egészségügyi államtitkár szerint.
A lézeres szemműtét mellett a nőgyógyászati ellátás is népszerű a magánklinikákon, ahová a lakosság harmada jár, a fiatalok közül is egyre többen.
Ha a magánegészsügügyben hibáznak, fizessenek az államnak, aki a hibát kijavítja – erről szól egy, a Belügyminisztérium honlapjára feltölött jogszabálytervezet.
Több ezer műtétet úgy nem végeztek el, hogy megvolt rá a pénz.
Szürkezóna helyett fekete-fehér, tiszta viszonyokat, a köz- és a magánellátás teljes szétválasztását akarja az állam az egészségügyben, ezért államosítja a közfinanszírozott CT- és MR-berendezéseket és azok működtetését – mondta a hvg.hu-nak Takács Péter államtitkár. Az érintett cégek, az orvosi kamara és az egészségügyi szakértők viszont közben attól tartanak, rosszabbul fog működni a rendszer, ha az állam erővel átveszi.
Érkezik a hetek óta hiába várt pénz, 180-200 hazai vállalkozás lélegezhet fel.
Művégtagokat, ortopéd cipőket, járógépeket készítő gyártók maradtak most pénz nélkül. Az Orvostechnikai Szövetség főtitkára szerint ez példátlan eset.
Az elmúlt hónapokban 50 terméket töröltettek a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő listájáról, leginkább azért, mert a forgalmazók nem tudják annyiért beszerezni őket, amennyiért az állam engedélyezné az árusításukat.
Az anafilaxiás rohamot megállító Epipen életmentő lehet.
Csípőprotézis műtétre a legtöbbet, 2521 napot a Dél-Dunántúlon kell várni a friss nyilvántartás szerint.