Thürmer Gyula kiadta az észak-koreai diktátor, Kim Dzsong Un beszédeit
A Munkáspárt vezetője még nem találkozott sem Kim Dzsong Unnal, sem a Kim család tagjaival, de bízik abban, hogy egyszer erre is lesz lehetősége.
A Munkáspárt vezetője még nem találkozott sem Kim Dzsong Unnal, sem a Kim család tagjaival, de bízik abban, hogy egyszer erre is lesz lehetősége.
A Munkáspárt az elmúlt időszakban egyértelművé tette, hogy nem törekszik Nagy-Britannia újbóli EU-csatlakozására.
Keir Starmer munkáspárti kormánya adja az első női pénzügyminisztert az Egyesült Királyság történelmében.
Történelmi vereséget szenvedtek Nagy-Britanniában a konzervatívok, de mégsem akkorát, hogy összeomoljanak. A Munkáspárt fölényes győzelmet aratott, de mégsem akkora támogatással, hogy ne kelljen odafigyelnie a megosztott társadalomra, amely elsősorban nyugalmat és prosperitást vár, nem pedig ideológiai harcokat.
Starmert a választási győzelmet követően III. Károly király kérte fel az új brit kormány megalakítására. A felkérést követően az új kormányfő arról beszélt, hogy „a közszolgálat kormányát” fogja vezetni, ellenfelének, Sunaknak pedig megköszönte eddigi munkáját.
Keir Starmer lett az Egyesült Királyság új miniszterelnöke a csütörtöki parlamenti választás után, amelyen a Munkáspárt kisöpörte a torykat. A Konzervatívok koncait egy radikális és egy liberális erő falta fel, teljes sorcsere jöhet a volt kormánypártban. Búcsúzunk egy sor ismert arctól, és üdvözlünk régi-újakat. Kiszámítható, mégis meglepő eredményt hoztak a brit alsóházi választások.
A várakozásoknak megfelelő eredmény rajzolódik ki a hagyományosan pontos exit pollokból: a Konzervatív Párt megsemmisült, Keir Starmer kényelmes, 170 képviselős többséggel kormányozhat.
Fülkeforradalom vagy törvényszerű változás jön egy jól működő társadalomban? Mit rombolt le 14 év tory kormányzása és hogyan tervezi újraépíteni Keir Starmer? Fontos-e a Brexit kérdése a briteknek? Mit csinál itt még mindig Nigel Farage? Mit ad hozzá a nemzetközi közösséghez egy jól működő Egyesült Királyság? Erről beszéltünk közéleti podcastunkban a brit választás előtt.
Ez a gyanú azt követően merült fel, hogy Sunak egy hétfői kampányrendezvényen már arról beszélt, hogy a Munkáspárt szupertöbbséghez jutását kell megakadályozni.
1906-ban 156 főt küldtek a 650 fős alsóházba, ez máig a párt legrosszabb eredményének számít. Most egy felmérés szerint 115-re számíthatnak.
Sem a hatalmon lévő konzervatívok, sem pedig az ellenzéki Munkáspárt, amelynek jó esélye van a júliusi választás megnyerésére, nem írta bele a programjába, hogy adóemeléseket tervez, de a költségvetés állapota miatt ez minden bizonnyal elkerülhetetlen lesz – figyelmeztet a Bloomberg.
A Munkáspárt a mostani 202-ről 422-re növelheti alsóházi képviselői helyeinek számát a jövő havi választáson, így pedig az összes többi frakció létszámához képest 194 fős többséget szerezhet az alsóházban.