Óriási repedést fotózott a Marson az európai űrszonda
Új, nagyfelbontású képek készültek a Mars Aganippe Fossa nevű képződményéről, amik segíthetnek a jövőben megérteni, hogyan keletkezhetett.
Új, nagyfelbontású képek készültek a Mars Aganippe Fossa nevű képződményéről, amik segíthetnek a jövőben megérteni, hogyan keletkezhetett.
A Kínai Tudományos Akadémia kutatói szerint először mohát kellene a Marsra vinni, mert segíthet előkészíteni a bolygót, hogy más növények is túléljenek ott.
Másfél évvel a végleges leállása után is érdekes adatokat lehet kinyerni a kínai marsjáróból, a Csu-zsungból.
A NASA Mars Reconnaissance Orbiter nevű műholdja különleges alakú homokdűnéket fotózott a bolygó felszínén.
A Mars felszínén hatalmas árkokat találni, amelyek 1000 kilométer hosszan terülnek el egy vulkán körül. Ezekről készített felvételt az európai Mars Express műhold.
Az amerikai űrhivatal most adta hírül, hogy a Curiosity marsjáró még március 18-án ért egy olyan terephez, amin nem tudott volna áthajtani.
Amerikai tudósok vizsgálták a Curiosity marsjáró által készített felvételeket a Gale-kráter kőzeteiről, ami alapján arra jutottak, a közeli Sharp-hegyről lezúduló víz elárasztotta a területet. A szakembereknek egy elméletük is van arra, miként nézett ki mindez.
A kutatók szerint a Mars egykor sokkal hidegebb lehetett, mint most, így valószínűleg nem folyékony víz volt a vörös bolygó felszínén.
A NASA tudósai azt vizsgálják, melyik lehetne a legjobb helyszín az űrhajósok számára a landoláshoz.
A berepedezett talajon szabályos elrendezésben különböző sziklákat látni, amit valószínűleg egy földihez hasonló jelenség idézhetett elő.
A Mars felszínét borító sós ásványok megölik a baktériumokat – tárta fel egy csütörtökön közzétett tanulmány, amely arra a következtetésre jutott, hogy a vörös bolygó felszíne kevésbé élhető, mint azt korábban gondolták.