A júniusi EP-választás után vége a több évtizedes összefogásnak a politikai középen, írja a brit lap. Egyesek azzal vádolják Manfred Webert, hogy a háttérben egyeztet az Orbán-féle Patriótákkal is.
Az MSNBC szerint Donald Trumpot baljós kapcsolat fűzi egy sor politikushoz. Az európai politikai mainstream lebénul attól a lehetőségtől, hogy Trumpból ismét elnök lehet, írja az Economist. A német uniópártok EP-s delegációvezetője szerint Orbán Viktor egyértelműen kijelentkezett az Európa-barát vezetők sorából. A Mol egyéves késésben van, hogy százhalombattai és pozsonyi finomítója teljes egészében képes legyen nem orosz olajat is feldolgozni, írja a Reuters. Ukrajnában még nem sikerült tisztázni, hogy mi számítana győzelemnek, állítja Joseph Nye, a Harvard professzor emeritusa. Tegyük fel, Izrael legyőzi a Hezbollahot, a Hamászt és Iránt, de mi lesz utána, kérdi Max Boot a Washington Postban. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
„Mr. Orban, nem látjuk itt szívesen” – így foglalható össze az EP szerdai plenáris ülésének fő üzenete. A Fülke legfrissebb epizódjában elmagyarázzuk, mi van az üzenet mögött.
Magyar Péter azt ígérte, hogy egyebek mellett az alacsony bérekről, a nyugdíjakról, az egészségügyről és az oktatásról kérdezi majd a magyar miniszterelnököt.
Az Európai Néppárt vezetője a Süddeutsche Zeitungban értékelte a jelenlegi európai politikai helyzetet. Szót ejtett többek közt Orbán Viktor diplomáciai húzásairól, és az európai radikális jobboldal elszigeteléséről.
A Tisza Párt alelnöke sikeresnek ítélte találkozóját Manfred Weberrel, és közölte, hogy már jövő héten dönthetnek a Néppártban a felvételükről. Ez egyúttal a KDNP távozását is jelenti a pártszövetségből.
Az Európai Néppárt elnöke és frakcióvezetője, Manfred Weber délelőtt a KDNP elnökével, Semjén Zsolttal találkozott, délután pedig Magyar Péterrel, a Tisza Párt alelnökével tárgyalt az együttműködésről.