Itthon HVG 2024. október. 07. 19:16

Magyar Péter Manfred Weberrel tárgyalt, és szóba került az Orbánnak ajánlott alku is

Deutsch Tamásról is beszélgettek az Európai Néppárt elnökével.

Manfred Weberrel, az Európai Néppárt (EPP) elnökével egyeztetett Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, az EPP európai parlamenti képviselője, Magyar a találkozóról a Facebook-oldalán számolt be. A bejegyzés szerint Magyar többek között saját mentelmi ügyéről és a Deutsch Tamás elleni feljelentéséről számolt be Webernek.

Péter Magyar

Ezt a képet Deutsch Tamásnak és a propagandának küldöm. Részletesen egyeztetettem európai és hazai ügyekről Manfred Weberrrel, az Európai Néppárt elnökével. És igen, szóba került a mentelmi jog…

Magyar Péter mentelmi jogának felfüggesztését azt követően indítványozta az ügyészség, hogy lopással vádolták meg azzal az esettel kapcsolatban, amely során elvette egy őt videózó férfitól a mobilját, majd a Dunába ejtette. Az üggyel kapcsolatban Deutsch Tamás levelet írt az összes EP-képviselőnek, amire válaszul Magyar „aljas indokból, nagy nyilvánosság előtt, jelentős érdeksérelmet okozó rágalmazás miatt” feljelentette fideszes kollégáját.

A Tisza Párt elnöke arról is beszámolt Webernek, hogy alkut ajánlott Orbán Viktornak. Magyar azt kérte a kormányfőtől, hogy szavazzák meg Magyarország csatlakozását az Európai Ügyészséghez, cserébe vállalta, hogy lemond mentelmi jogáról az említett ügyben.

Június végén futótűzként terjedt a hír a kormánypárti sajtóban, hogy Magyar Péter botrányosan és agresszíven viselkedett egy szórakozóhelyen, ahonnan a biztonsági őröknek kellett kidobniuk. Azt Magyar is elismerte, hogy hibázott, de szerinte nem igaz, hogy nőket zaklatott, provokációt emlegetett. A videózó férfi mobilja ügyében korábban a rendőrség rongálás miatt indított nyomozást.

Hirdetés
hvg360 Fetter Dóra 2024. december. 28. 07:00

„Három kérdés, és kiderül, felkészültek vagyunk-e váratlan vészhelyzetekre – ezen a teszten a lakosság fele elvérezne”

Van, aki túlaggódja, és van, aki félvállról veszi a ránk leselkedő veszélyeket, legyen szó háborúról, klímakatasztrófáról vagy csak egy kiadós áramszünetről. A kormány háborús veszélyről beszél, de nem tartja fontosnak az ország, az emberek felkészítését váratlan helyzetekre. Vasárus Gábort, a Hun-Ren KRTK Regionális Kutatások Intézete tudományos munkatársát arról kérdeztük, mit lehetne tenni azért, hogy valóban senkit ne érjen készületlenül, ha jönne a baj.