Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#Malév_Air_Tours

Gazdaság MTI

A Malév Air Tours visszakozott a 8 milliárdos utazási tenderen

Érdemi jogorvoslati eljárás nélkül zárult a költségvetési szervek dolgozói hivatalos utazásainak szervezésére kiírt, nettó 8,4 milliárd forint keretösszegű közbeszerzés, miután a jogorvoslatot kezdeményező, a pályázaton alulmaradt Malév Air Tours (MAT) Kft. kérte a jogorvoslat megszüntetését – írta szerdai számában a Napi Gazdaság és a Világgazdaság.

Vállalkozás hvg.hu

Névtelen levél: visszakozik a Malév Air Tours, lemondott az ügyvezető

Névtelen levélben kapott "burkolt fenyegetést" a Malév Air Tours, amelynek vezetője azonnali hatállyal lemondott, és visszavonta a cég jogorvoslati kérelmét is az állami utaztatással kapcsolatos tender eredménye miatt. A Magyar Fogászati Turizmus Szervező Kft. tulajdonában lévő utazási iroda februárban emelt kifogást a pályázat miatt, ahol az OTP Travelt, az Ibuszt és a Weco utazási irodát hirdették ki nyertesként. A Malév Air Tours vezetője büntetőeljárást kezdeményezne.

Vállalkozás hvg.hu

Folytatódik a "Malév vásár"

Folyamatosan tart a "Malév vásár", azaz újabb elemeket hirdetnek meg eladásra a volt nemzeti légitársaság összesen mintegy 3 milliárdos vagyonából. Most az üdülőt, az utazási irodát és autókat vernek dobra.

Gazdaság Bogár Zsolt

Malév: már csak a leányokra érdemes figyelni

Tízmilliárdos értéket lehet megmenteni a legnagyobb Malév-leányvállalatok működésének biztosításával. Ugyanennyi érték persze el is tűnhet. Elég, ha nem elég gyors és szakszerű az operáció.

Vállalkozás MTI

VG: több Malév-cég is talpon maradhat

A tulajdonostól függ, mi lesz a Malév leányvállalataival, amelyek közül a karbantartó Aeroplex megrendeléseinek csupán 17 százaléka származott az anyacégtől, így nyárig a hangárok teljes telítettséggel dolgoznának - írja a keddi Világgazdaság.

Vállalkozás hvg.hu

A leányvállalatok is hozzátették a magukét a Malév összeomlásához

A Malév leányvállalatai 2010-ben összesen mintegy 210 millió forinttal kevesebb bevételt „adtak haza”, azaz ennyivel rontották anyacégük likviditási pozícióit az egy évvel korábbi állapotokhoz képest. A kapcsolt vállalatokkal szembeni követelések és a feléjük fennálló kötelezettségek ugyancsak a Malév kárára változtak.