Agatha Christie titkai, az átlagos élethelyzetek bonyodalma, az elme kiürítésének a trükkje is kiolvasható azokból a könyvekből, amelyeket nyári olvasmányként ajánlunk.
Ha 9 ezer méter magasról bombával bele tudunk találni egy káposztáshordóba, nincs szükség hadseregekre. Fiainknak nem kell többet a csatamezőn elvérezniük, városainkat nem rombolják porig - így gondolkodtak a légi háború kezdeti úttörői. Részlet Malcolm Gladwell Bombázómaffia című könyvéből.
Putyin falat épített az orosz társadalom és a valóság közé, de ahogy ez omladozik, úgy foszlik szerte a támogatottsága a nyugati világ szélsőjobboldali köreinek is, akik kitartanak az agresszor pártján – erről is beszélgettünk a Brain Baron tartott előadása előtt Malcolm Gladwell kanadai íróval, újságíróval. A bestseller-szerző szerint Putyin háborúja már az első erkölcsi kérdésnél megbukott, és szerinte nem fog évekig tartani – cserébe Ukrajna győzelme megmutatná a demokráciák erőfölényét a tekintélyelvű kleptokráciákkal szemben.
A kanadai bestselleríró a Brain Bar előtt válaszolt néhány kérdésre egy újságírói panelen: szerinte túlpolitizáljuk az életünket, könyveiben pedig a tudományos és a hétköznapi világ között próbál hidat teremteni.
Sandra Blandot 2015 júliusában megállította egy fehér bőrű, 30 éves rendőrbiztos. Kettejük szerencsétlen találkozásának tanulságairól számol be legújabb könyvében Malcolm Gladwell. Részlet.
Nehéz elfogadnunk annak gondolatát, hogy egy bizonyos cselekedet esetenként szorosan kötődik egy bizonyos helyhez – mutat rá új könyvében Malcolm Gladwell kanadai újságíró. Részletek az Ismerős ismeretlenek című könyvből.
A harmincas évek végén Neville Chamberlain brit miniszterelnök Németországba látogatott, hogy megismerje Hitlert, és megakadályozzon egy újabb világháborút. Balul elsült próbálkozásáról a storytelling egyik nagyágyúja, Malcolm Gladwell számol be Ismerős ismeretlenek című könyvében. Részlet.
Sok gyakorlással mindent el lehet érni – vagy mégsem az erőfeszítés számít, mert a képességeink a génjeinktől függnek? Mindkét iránymutatás neves kutatótól származik. De hol az igazság?
Anders Ericsson kiválóságkutató új könyvében elmondja véleményét arról, hogyan értelmezte félre megállapításait a 10 ezer órás szabály atyja, Malcolm Gladwell.