Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#Leningrad

Élet+Stílus Vándor Éva

Putyin gyerekkora jó ideje már nemcsak őt, hanem az egész világot kísérti

A ma 70 éves orosz elnök gondolkodására és tetteire ha mentséget nem is, de magyarázatot kínálhat a gyerekkora. A gyerekkori barátok és az életrajzírók olyan meghatározó évekről beszélnek, amelyek nyomot hagytak a testtartásában, abban, ahogy a bizalmat, a lojalitást és az árulást kezeli, vagy épp a szlengben, amit használ. Putyin már gyerekként megtanulta, hogy akinek hatalma van, annak igaza is van, hogy a meglévő hierarchiákat csak erőszakkal lehet megváltoztatni, hogy csak az erő számít, és a hatalom zéró összegű játszma. És már húsz évvel ezelőtt is figyelmeztetett: egy utcai huligánt senki ne merjen sarokba szorítani.

Kult Balla István - Bicsérdi Ádám - Németh Róbert

Még az is ott lesz, aki nem - 20 koncert, amiért idén a Szigetre kell menni

Vége a vitáknak, a fanyalgásnak, a bezzegrégenezéseknek: szerdán indul az ország leghíresebb eseménye, a Sziget Fesztivál, amelynek programjában idén is csak az nem talál jó koncertet, aki direkt rosszul akarja érezni magát. Szigorúan szubjektív ajánlónk a következő egy hét legjobbnak ígérkező fellépéseiről, Rihanna gigakoncertjétől korunk egyik legfontosabb punkbandájáig.

Kult Németh Marcell

„Jönnek a földönkívüliek, és elrendezik a dolgokat” – Leningrad-interjú

A Leningrad együttes életművész-frontembere szerint nem mindenki iszik Oroszországban, de Gagarin óta muszáj valamit csinálniuk, hogy kibírják az összevissza repkedést, optimista jövő pedig nem létezik. Nemet mondott, amikor azt kértük tőle, próbálja elintézni a magyaroknak, hogy télen ne zárják el a gázcsapot. Szergej Snurovval fellépésük előtt beszélgettünk.

Kult BI

Ez volt a Sziget legjobb koncertje

Persze, hogy nem a nagyszínpadon volt ezúttal sem. A legjobb koncert-címet nálunk a Sziget Köztársaságba nem először látogató orosz ska-punk-börtöndal-együttes, a Leningrad nyerte el.

Tech hvg.hu

Újabb dokumentumok Kirov megöléséről

Újabb, eddig titkos iratokat hoztak nyilvánosságra az 1934-es Kirov-gyilkosságról. Ezek azonban nem adnak választ arra, hogy tényleg Sztálin rendelte-e el a legfőbb vetélytárásának számító leningrádi párttitkár megöletését. Ha nem Sztálin volt a megbízója, akkor a féltékeny férj gyilkolt - szóltak a csütörtöki hírek -, ez azonban kevéssé valószínű, hiszen feljegyzések szerint Kirov merénylőjét a gyilkosság előtt nem sokkal pisztollyal kapták el a Szmolnijban, mégis szabadon engedték, sőt, fegyverét is visszaadta neki egy titkosszolgálati tiszt.