Hiába költözött el Magyarországról, a Lánchíd Palotát azért inkább megtartja az orosz kémbank
Arról nem tudni semmit, hogy hosszú távon a banknak mi a terve az épülettel.
Arról nem tudni semmit, hogy hosszú távon a banknak mi a terve az épülettel.
A kémbank elveszíti kiváltságait, a kormány kötelező akciókra utasítja az áruházakat és maximálja a mikrovállalkozások energiatarifáját, valamint június 30-ig kitolják az árstopokat - közölte Gulyás Gergely és Szentkirályi Alexandra a kormányinfón. Gulyás szerint a Paks II szerződés lényegi részein nem módosítottak, de lehet, hogy a beruházást a Roszatom egyik projektcége fogja továbbvinni.
Hiába lépett ki Magyarország az amerikai szankciók hatására a Nemzetközi Beruházási Bankból, az orosz banknak és alkalmazottainak gyakorlatilag korlátlan előjogokat és mentességeket biztosító törvény még mindig hatályban van. Hogy meddig, nem tudni, mivel a kormány és bank is hallgat, így nem tudni azt sem, mi lesz a Duna parti székházzal vagy éppen a sok tízmilliárd forintnyi magyar tőkével.
A kormányközeli nyilvánosságban az Amerika-ellenes hangokat egyelőre nem csavarták lejjebb, de maga a kormány még nem szólalt meg azok után, hogy az Egyesült Államok szankciós listára vett egy részben magyar állami tulajdonú orosz bankot és a vezetőit.
Orbán Viktor és propagandagépezete megtehette volna, hogy változtat az oroszpolitikáján, ehelyett egy háború kellős közepén nekiment a legfőbb katonai szövetségesének. Nem meglepő, hogy az Egyesült Államok befolyásoló ügynökként tekint Orbán Viktorra, a befolyásoló ügynököket pedig kiszorítják – véli szakújságíró kollégánk, Dezső András, aki videós podcastunkban magyarázta el, milyen folyamat kezdetét jelenthetik a Nemzetközi Beruházási Bankra kivetett amerikai szankciók.
Érkeznek az ellenzéki reakciók a „kémbank” elleni amerikai szankciók bejelentésére.
Laszlóczki Imre rossz társaságba keveredett: az Egyesült Államok szankciós listáján rajta van többek között Vlagyimir Putyin orosz és Bassár el-Aszad szíriai elnök is. De mivel jár rajta lenni egy ilyen listán?
Laszlóczki Imre vérbeli karrierdiplomata, aki 1987 óta az összes kormány alatt a külügyben dolgozott. Egészen 2019-ig, amikor átigazolt a most vele együtt amerikai szankciók alá vont orosz hátterű Nemzetközi Beruházási Bankhoz.
Laszlóczki Imre, a budapesti székhelyű orosz „kémbank” most amerikai szankciós listára került magyar alelnöke 2019-ben adott interjút a hvg.hu-nak. Akkor mesélt arról, miért Orbán Viktor és Vlagyimir Putyin találkozója után jelentették be a bank Budapestre költözését, illetve mit szólnak a kezdettől fogva őket ért vádakhoz.
A nemrég Moszkvából Budapestre költözött Nemzetközi Befektetési Bank magyar alelnöke szerint azért a Putyin–Orbán találkozón merült fel először a költözés, mert mégiscsak illett tájékoztatni az orosz elnököt. Ráadásul a politikusok szeretnek sikereket bejelenteni. Bel- és külpolitikai ügyeket a bank nem kommentál, beleértve, hogy egyesek az orosz hírszerzés trójai falovának tartják őket. A támadások ugyanakkor a hírverés miatt még jól is jöhettek. Interjú a külügyi vonalról a bankhoz igazolt Laszlóczki Imrével.
Egy Moszkvában végzett magyar diplomata lesz a Nemzetközi Beruházási Bank alelnöke. Laszlóczki Imre korábban Kazahsztánban és Azerbajdzsánban volt nagykövet.