A LOL már túl cringe: itt az IJBOL
Az YPulse ifjúságkutató szervezet szerint az emberek arra törekszenek, hogy szövegesen minél pontosabban fejezzék ki érzelmi reakciójukat. Ez hívta életre az IJBOL-t is.
Az YPulse ifjúságkutató szervezet szerint az emberek arra törekszenek, hogy szövegesen minél pontosabban fejezzék ki érzelmi reakciójukat. Ez hívta életre az IJBOL-t is.
A LOL Verifier pontosan annyit tud, amennyit a neve ígér: egy mikrofonon keresztül hallgatózik, hogy a viselője nevet-e, és ha igen, akkor megengedi neki, hogy leírja a csevegésben a hárombetűs rövidítést.
A Facebook számára még mindig komoly probléma, hogy egy ideje nem elég hatékonyan tudja megszólítani a fiatalokat. Most egy új fejlesztést tesztelnek, egy új alkalmazást.
A versenyszerű videójátékozásnak ma még egy nagyságrenddel kevesebb követője van, mint a labdarúgásnak, de már van annyira népszerű, mint a kosárlabda vagy az amerikai foci. Pénzből és profitból sincs benne hiány.
MILF, FAQ, OMG és társaik: egyre több angol kifejezés és rövidítés jön szembe velünk a neten, egyre többet használjuk az említett és a hozzájuk hasonló kifejezéseket. Jó kérdés, hogy mennyire vagyunk tisztában ezek pontos jelentéséve és megfelelő használatával. Most letesztelheti a tudását az Új Szó kvízjátékán.
Az e-sport, azaz a versenyszerű videojátékozás annyira népszerű, hogy Amerikában már egyetemi ösztöndíjat is lehet kapni érte, Dél-Koreában pedig egyenesen nemzeti sportnak számít. Magyarországon sokan még ferde szemmel néznek a mozgalomra, de már világszerte ismert játékosunk is van. A stadionokat megtöltő videojátékozás jelenségét itthon népszerűsítő Esportmilla koordinátorával beszélgettünk.
Elképesztően sokan, 27 millión játszanak nap mint nap egy valós idejű, online stratégiai játékkal.
Az emailben, sms-ben és a chatelés során használt mozaikszavak közül a ROFL a leggyűlöletesebb, és a megkérdezettek 20 százaléka van kibékülve a THX-szel.