Többen otthagyják a Korrupcióellenes Munkacsoportot, új tagokat keresnek a helyükre
Hárman távoznak a Korrupcióellenes Munkacsoportból, a megüresedő helyekre új pályázatot írt ki az Integritás Hatóság .
Hárman távoznak a Korrupcióellenes Munkacsoportból, a megüresedő helyekre új pályázatot írt ki az Integritás Hatóság .
Szűk három hónap alatt elkészítette első jelentését az Integritás Hatóság mellett működő Korrupcióellenes Munkacsoport. A 196 oldalas jelentés a tavalyi évet értékelte korrupciós szempontból és több tucat jobbító javaslatot is megfogalmazott. A gond csak az, hogy a kormányt semmi nem kötelezi arra, hogy ezeket meg is fogadja.
Bíró Ferenc szerint mégis akkora a probléma, hogy az általa vezetett hatóság önmagában képtelen lenne felszámolni a korrupciót.
Az első ülésnél messzebbre jutottak a másodikon az Integritás Hatóság mellett működő Korrupcióellenes Munkacsoportban: már van ügyrendjük, és almunkacsoportok is alakultak.
A magyar kormány csak az Európai Bizottságot ámítja a 27 pontos csomagjával, vagy az valóban alkalmas lehet a korrupció elleni harcra? Szakértőkkel próbáltuk megfejteni, mire lehetnek jók az új intézkedések és intézmények.
Az Integritás Hatóság keretében megalakult Korrupcióellenes Munkacsoport megválasztott alelnöke Várady Szilvia lett. A lap szerint az ügyvédnő lakcímére van bejelentve Várady Zoltán Zsolt NER-közeli üzletember.
Első, alakuló ülésén még nem tudta elfogadni az ügyrendjét sem az Integritás Hatóság munkáját segítő Korrupcióellenes Munkacsoport, de legalább összeismerkedtek. Úgy tűnik, a civil delegáltak több javaslatát befogadják, és kiemelt feladatokra alakítanak majd paritásos albizottságokat is.
Még a december 13-i alakuló ülés előtt javasolja az Integritás Hatóság elnökének a Transparency International Magyarország, hogy az átláthatóság és az esélyegyenlőség érdekében írják át a delegáltjuk részvételével összeülő, a hatóságot segítő Korrupcióellenes Munkacsoport ügyrendjét.
Az Integritás Hatóság konzultatív testületeként működő Korrupcióellenes Munkacsoport kormányzati delegáltjainak nevét nem hozták nyilvánosságra, csak a civil tagokét. Van köztük jogász, újságíró, a korrupcióellenes civil szférában közismert személyek, de néhány olyan tag is, akiről semmit nem lehet tudni.
Kiválasztották azokat a civileket, akik a kormány Brüsszelnek tett vállalása részeként létrehozott Integritás Hatóság munkáját segítik majd a Korrupcióellenes Munkacsoport tagjaként – főleg akkor, ha a hatóság kíváncsi lesz a véleményükre.
December elejéig kell dönteni a nem kormányzati tagokról.
Mérlegelt, és végül benyújtotta jelentkezését a Transparency Magyarország és a K-Monitor az Integritás Hatóság mellett működő munkacsoportba. Előbbi feltételeket támasztott, és előre jelezte: ha ezek nem teljesülnek, kilép a testületből. A feltételeket elnézve, ez hamar bekövetkezhet.