Kemi Badenoch a brit Konzervatív Párt új vezetője
Margaret Thatcher, Theresa May és Liz Truss után ő a negyedik nő a párt élén.
Margaret Thatcher, Theresa May és Liz Truss után ő a negyedik nő a párt élén.
A magukat lenullázó konzervatívokat tönkreverte a Munkáspárt, ám a választási rendszer elleplezi a brit társadalom megosztottságát, ami megnehezíti Keir Starmer dolgát.
Fülkeforradalom vagy törvényszerű változás jön egy jól működő társadalomban? Mit rombolt le 14 év tory kormányzása és hogyan tervezi újraépíteni Keir Starmer? Fontos-e a Brexit kérdése a briteknek? Mit csinál itt még mindig Nigel Farage? Mit ad hozzá a nemzetközi közösséghez egy jól működő Egyesült Királyság? Erről beszéltünk közéleti podcastunkban a brit választás előtt.
A Munkáspárt a mostani 202-ről 422-re növelheti alsóházi képviselői helyeinek számát a jövő havi választáson, így pedig az összes többi frakció létszámához képest 194 fős többséget szerezhet az alsóházban.
A miniszterelnök szerint ugyanakkor egy párt sem lesz képes egyedül többséget alkotni.
A Munkáspárt a parlamenti választások kiírását követeli Rishi Sunak brit miniszterelnöktől.
Eddigi legsúlyosabb választási veresége fenyegeti a kormányzó brit Konzervatív Pártot a vasárnap ismertetett legfrissebb felmérés szerint. Az adatok alapján akár Rishi Sunak miniszterelnök is elveszítheti képviselői mandátumát a következő parlamenti választáson.<br>
A genderügyi fejtegetéseket viszont azzal folytatta, hogy a „család az család", amiben csak a szeretet számít. Ez utóbbi gondolatmenete már nem aratott nagy sikert.
A Mirror birtokába jutott egy felvétel, amelyen a Konzervatív Párt kampányközpontjában buliznak a párt tagjai, köztük olyanok is, akiket a parlamentből leköszönő ex-miniszterelnök a felsőházba jelölt és lovagi rendet adományozott nekik.
Több mint 8 ezer helyi képviselőről szavaznak az Egyesült Királyságban, ahol a közvélemény-kutatások szerint jóval esélyesebb az ellenzéki Munkáspárt, mint Rishi Sunak miniszterelnök konzervatív pártja. Országos választás két év múlva lesz Nagy-Britanniában, ahol egyébként most III. Károly király koronázására készülődnek. 70 év után ez lesz az első ilyen királyi koronázás a csaknem ezeréves angol királyság történetében.
Keir Starmer szerint működőképessé kell tenni, nem visszavonni a kilépést.
A kétségkívül legnépszerűbb tory politikusnak tekinthető Ben Wallace még idejében besorolt Johnson mögé, vélhetően az ő népszerűségének az is a titka, hogy nem vesz részt a hatalomért folytatott iszapbirkózásokban.