„Égessük fel a bankokat" – üzeni Janisz Varufakisz
A volt görög pénzügyminiszter szerint nincs szükség többé bankhálózatra, mindenki tarthatná a jegybanknál a pénzét.
A volt görög pénzügyminiszter szerint nincs szükség többé bankhálózatra, mindenki tarthatná a jegybanknál a pénzét.
Eltörték a volt görög pénzügyminiszter orrát, amikor húszan rátámadtak.
És miért csak most? – tudakolja Janisz Varufakisz, Görögország egykori pénzügyminisztere, aki a Project Syndicate portálon azt javasolja, hogy utána kellene nézni más dollármilliárdosoknak is.
Tombol a májusi európai választás kampánya, ahol ismert és kétes hírű figurák is feltűnhetnek, ahogy egykori kebelcsodák is.
Janisz Varufakisz volt görög pénzügyminiszter vasárnap Berlinben bejelentette: németországi listán indul a 2019-es EP-választáson - vette észre az Azonnali.hu. Mivel Németországban nincs bejutási küszöb az EP-választáson, a görög politikus simán mandátumot szerezhet.
Kiállhatatlannak, túlságosan szigorúnak tartják ellenfelei, a népszerűség pedig láthatóan nem hajtja Wolfgang Schäublét, aki a héten búcsúzott el az európai pénzügyminiszterek tanácsában, jövő héten pedig a Bundestag elnökévé választhatják meg. Visszavonulása azonban egy pillanatig nem merült fel. Portré Európa vasmarkáról.
Ha Spanyolországot is megszorításoknak vetik alá, akkor ugyanaz a sors vár rá, mint Görögországra - állítja az egykori görög pénzügyminiszter.
Az IMF könnyítene Görögország adósságterhein, ezzel szemben a német pénzügyminiszter, Wolfgang Schäuble pénzhelyettesítő ígérvény bevezetésére voksol, amivel állítólag a leköszönt görög pénzügyminiszter, Janisz Varufakisz is egyetért. Azonban az utóbbi pokolian kockázatos kísérlet volna.
Nadia Valavani görög pénzügyminiszter-helyettes azt írta a görög kormányfőnek, hogy nem tudja támogatni a megszorításokat, ezért lemond.
Jánisz Varufakisz, a posztjáról lemondott görög pénzügyminiszter interjút adott egy brit lapnak. Azt mondta, egyedül maradt kormányán belül radikális elképzeléseivel, ezért mondott le. Az öt hónapon át húzódó tárgyalásokat a közgazdász meddőnek nevezte, és azt mondta, üres tekintetekkel találkozott Brüsszelben, valahányszor gazdasági érvekkel hozakodott elő. A feszült időszakban napi két órákat aludt.
Egyelőre senki nem tudja, mi lesz Görögországgal, miután váratlanul győzött a megszorítások elutasítása a vasárnapi népszavazáson. A legrosszabb forgatókönyv szerint az Európai Központi Bank elzárhatja a pénzcsapot, összeomolhat a görög bankrendszer, és bekövetkezhet a Grexit, vagyis Görögország kieshet az euróövezetből. A görög bankok már most valószínűleg az utolsókat rúgják, és egyes német politikusok humanitárius katasztrófától tartanak. Kedden ismét válságtárgyalás lesz a görög helyzetről, és ha nem találnak megoldást, a helyzet nagyon gyorsan romlásnak indulhat.
Wolfgang Schäuble német pénzügyminiszter nem zárja ki a görögök kiválását az euróövezetből, Varufakisz a hitelezők terrorjáról beszél.