Putyin hivatalának repülőivel deportálták az ukrán gyerekeket Oroszországba
A Yale kutatása szerint az elhurcolt gyerekeket orosz családoknál és intézetekben helyezték el.
A Yale kutatása szerint az elhurcolt gyerekeket orosz családoknál és intézetekben helyezték el.
A bővítés utáni első csúccsal bizonyítaná Putyin, hogy nem szigetelődött el, de a Nyugat-ellenesség nem jelent egyet a háború támogatásával. Mindenki eljött, csak a brazil elnök kapott orvosi felmentést.
A Kreml közölte, hogy az orosz vezetés nem tart attól, hogy Mongóliában őrizetbe veszik Vlagyimir Putyin orosz elnököt.
A Nemzetközi Büntetőbíróságból való kihátrálás helyett az együttműködést két évtizede mérgező bizonytalanság orvoslására lenne szükség – mondják szakértők annak kapcsán, hogy a kormány vizsgálja, mi lenne a következménye, ha Magyarország hátat fordítana a nemzetközi szervezetnek. A probléma gyakorlati kérdéseket is felvet. Például azt: le lehetne-e tartóztatni Putyint egy magyarországi látogatása során.
A DK-s Vadai Ágnes javasolta az Országgyűlés külügyi bizottságában, hogy hirdesse ki Magyarország a Nemzetközi Büntetőbíróság statútumát, mivel ennek hiányára hivatkozva tárja szét a kezét a kormány: az elfogatóparancs ellenére emiatt nem tudnák letartóztatni hazánkban az orosz elnököt.
Gulyás Gergely korábban elmondta, Magyarországon erre nem kerülne sor.
Mi a kockázata annak, hogy Magyarországot nem hívták meg a washingtoni demokráciacsúcsra? Erdogannak minden oka megvan aggódni a májusi választások miatt. A fejlődő világot adósságválság fenyegeti, Kína kölcsönökkel házal. Dalos György író, történész rangos kitüntetést vett át. Válogatás a világlapok írásaiból.
Törvénymódosítást is javasol a politikus: egyrészt a bíróság minden tevékenységének megtiltására Oroszország területén, másrészt megbüntetnék azokat, akik "segítséget és támogatást" nyújtanak a hágai törvényszéknek.
Nemzetközi páriává teheti, de a felelősségre vonásig csak radikális oroszországi rendszerváltás esetén juttathatja el Vlagyimir Putyint a Nemzetközi Büntetőbíróság által kiadott elfogatóparancs.
Akkor éppen Áder János, későbbi államfő elnökletével erősítették meg a statútumot a Fidesz–MDF–kisgazda többségű Országgyűlésben.
A Nemzetközi Büntetőbíróság egy szigorúan szabályozott folyamat eredményeként, az ügyészség indítványa alapján adhatja ki az elfogatóparancsot, ez pedig arra utal, hogy van alapja a döntésének - mondta Gleb Bogus nemzetközi jogász a Novaja Gazetának.
Magyarország hiába tagja a Nemzetközi Büntetőbíróságnak (ICC), nem hirdette ki az ICC statútumát.