Nagy Márton újabb akkumulátoripari együttműködésről egyeztetett egy kínai céggel
A NIO akkumulátorcsere-technológiájának közös fejlesztése a cél.
A NIO akkumulátorcsere-technológiájának közös fejlesztése a cél.
Januártól az EU-ból kilépett Egyesült Királyság ismét részt vehet az EU legfontosabb kutatás-fejlesztési programjában, a Horizon Europe-ban. Ahol a magyar kutatóintézetek nagy része nem.
Mivel néhány nap múlva meg kellene kötni a következő tanévre vonatkozó Erasmus+-os szerződéseket, viszont a közalapítványi kuratóriumok összeférhetetlenségének feloldására vonatkozó magyar teljesítések továbbra is csak ígéretek maradtak, a Fidesz EP-képviselőcsoportja közleményben ítélte el – az Európai Bizottságot.
A miniszterelnök aláírására vár már csak, hogy hivatalossá váljon a britek visszatérése a Horizont Európa kutatási és innovációs keretprogramba.
A magyar egyetemi élet szereplői napi szinten kénytelenek szembesülni azzal, hogy elapadt a felsőoktatás uniós finanszírozása. Arra hivatkoznak, hogy semmi közük a magyar kormány és az EU közötti politikai vitákhoz.
Közös közleményt adott ki két európai biztos, amelyben azt is megerősítették, hogy a közérdekű vagyonkezelő alapítványok alá tartozó egyetemek továbbra is pályázhatnak az uniós programokra. Ha pedig visszavonják a Tanács határozatát a támogatások felfüggesztésről, akkor a pénzeket is megkaphatják.
Súlyos árat fizetnek az egyetemek azért, hogy Orbán Viktor a befolyása alatt tudhassa a tudományos életet – írja az e heti HVG.
Alig egy hónappal azelőtt, hogy a végzős diákoknak le kell adniuk egyetemi jelentkezésüket a hazai egyetemekre, kiderült, 21 intézmény eshet el az Erasmus+ és a Horizont Európa programok nyújtotta lehetőségektől. Ellátogattunk az Educatio oktatási szakkiállításra és pályaválasztás előtt állókat kérdeztünk arról, hogyan érinti őket a külföldi ösztöndíjak veszélybe kerülése.