A kormány gyurcsányozással válaszolt a honvédségi vezető és a GRU-snak vélt orosz katonai attasé találkozójáról szóló kérdésre
18 éve ebédelt az orosz elnök Gyurcsányéknál, de kifogásként nem évül el.
18 éve ebédelt az orosz elnök Gyurcsányéknál, de kifogásként nem évül el.
Korábban a kinevezés öt évre szólt.
Böröndi Gábor tisztázta történelemhamisító kijelentéseit, a "látogatást a kölcsönös tisztelet, a szolidaritás, az egyetértő együttműködés és a közös prioritások erős kötelékének gondolatával zárták a felek" – legalábbis a Honvédelmi Minisztérium közleménye szerint.
A Honvéd Vezérkar főnöke szerint az 1939-ben kitört német-lengyel háborút békefolyamattal kellett volna megfogni ahelyett, hogy világháborúvá szélesítették volna.
Az Országgyűlés honvédelmi és rendészeti bizottság szemrevételezte a Honvéd Vezérkar főnökének jelölt Böröndi Gábort, és, Novák Elődöt leszámítva, meg volt vele elégedve. Böröndi a harmadik vezérkari főnök lehet két éven belül.
Az okot nem közölte a Honvédelmi Minisztérium. A feladat ellátására Böröndi Gábor altábornagyot, a Magyar Honvédség brüsszeli NATO és EU Katonai Képviselő Hivatalának vezetőjét javasolja a honvédelmi miniszter.
Megtekintette a miniszterelnök az Összhaderőnemi Műveleti Vezetési Irányító Központot.
Ruszin-Szendi Romulusz altábornagy gépe kisebb sérüléseket szenvedett, amikor egy tartálykocsival ütközött az ohioi Columbus repülőterén.
Alig két nap telt el az ezt lehetővé tevő rendelet kihirdetése óta, de már száz körül jár azoknak a felső tiszteknek a száma, akiket leépítenek a honvédségtől.
Szétválasztják a Honvéd Vezérkart és a Honvédelmi Minisztériumot, így más fogja irányítani és más fogja vezetni a honvédelmet. Benkő Tibor honvédelmi miniszter nyújtotta be az Országgyűlésnek a Magyar Honvédség új szervezeti rendjéről szóló javaslatot.
Benkő Tibor honvédelmi miniszter nem cáfolta, hogy átalakításokra készülnek a honvédség vezetésében.
Modern, ütőképes hadsereg kiépítéséről beszélt Orbán az új vezérkari főnök kinevezésén.