Gitárosként is szeret villogni az új szingapúri miniszterelnök
Az átlagemberi imázsát hangsúlyozó Lawrence Wong szingapúri miniszterelnök a hozzáértésével érdemelte ki posztját.
Az átlagemberi imázsát hangsúlyozó Lawrence Wong szingapúri miniszterelnök a hozzáértésével érdemelte ki posztját.
Egyelőre vérfagyasztó látvány, de működik az első tenyésztett bőrfelület, mely arckifejezéseket is mutatni tud egy roboton.
Az amerikai elit egyetemeken felbukkant antiszemitizmusból politikai tőkét kovácsolnak a republikánusok, akik a woke ideológiával való leszámolásra használnák az intézmények szólásszabadsággal kapcsolatos következetlenségét.
Claudine Gay a kongresszusi meghallgatását követő antiszemita vádakba még nem bukott bele, de úgy néz ki, hogy a plágiumbotrányt már nem ússza meg.
A Pennsylvaniai Egyetem vezetője viszont lemondott a hasonló botránya miatt.
Az amerikai Moungi Bawendi középiskolában olyan jó volt a természettudományos tárgyakból, hogy sosem kellett tanulnia a vizsgáira. Aztán jött a Harvard Egyetem, és minden megváltozott.
Berillium, lantán és urán is van azokban a fémdarabkákban, amelyek az IM1 nevű meteoritból származnak.
Elsőre furcsán hangzik, pedig nagyon is valós: kutatók gyakorlatilag bárhol fellelhető összetevőkből készítettek egy új anyagot, amely akkumulátorként viselkedik, de épületek, utak alapjául is szolgálhat. Mindez pedig új utakat nyithat a megújuló energia tárolásában is.
Az amerikai legfelső bíróság a felsőoktatásban működő pozitív etnikai megkülönböztetés megszüntetésével kiváltotta a liberálisok tiltakozását, de megnyithatja az utat az előjogoktól megtisztított rendszer felé.
Különleges felfedezést tett Avi Loeb harvardi professzor, kutatótársaival ugyanis talált több olyan kis fémgolyót is, amelyekről úgy gondolják, egy idegen életformához köthető technológiához lehetnek köthetőek.
Szó szerint tanársegéd lesz egy CS50 nevű chatbot a Harvard Egyetemen, a programozás kurzusban fog segédkezni a hallgatóknak.
Egészen meglepő eredményekre jutott a Harvard Egyetem orvosi karának tudósai által készített kutatás: a kutyák e szerint harapósabbak lehetnek a nagy melegben, a tűző napsütésben, és akkor, ha rossz a levegőminőség.