Megvizsgáltak 3,4 millió embert, és kiderült: a férfiaknak is be kellene adni a HPV elleni oltást, mert számos ráktípust megelőz
Több, a férfiakat is érintő daganat kockázatát is csökkenti a HPV elleni oltás egy új vizsgálat szerint.
Több, a férfiakat is érintő daganat kockázatát is csökkenti a HPV elleni oltás egy új vizsgálat szerint.
Minden évben 4-500 nő és ugyanennyi férfi hal meg olyan daganatban, amelynek kialakulásáért a HPV vírus a felelős.
Azoknál, akik sok partnerrel folytattak orális szexet életük során, jelentősen megnőhet a HPV által kiváltott szájgaratrák kialakulásának kockázata.
Felhívták a figyelmet arra, hogy a HPV okozta megbetegedésekkel szemben a szexuális élet megkezdése előtt beadott oltás a leghatékonyabb.
Magyarországon évente 400-500 nő és ugyanennyi férfi hal meg olyan daganatban, amelynek kialakulásáért a HPV vírus a felelős. A hetedikeseknek felajánlott ingyenes oltással és a szűrővizsgálatokkal ezeknek a nagy része teljesen el is tűnhetne. Szakértők most a vakcináról leggyakrabban felvetődő kérdésekre is válaszoltak.
11 éven át követtek 1,7 millió svédországi nőt, hogy kiderüljön, valójában mennyire hatékony a HPV elleni védőoltás.
Az oltás önkéntes és ingyenes lesz, a szülők beleegyezése szükséges hozzá.
A kampányoltásokra a járványt követően kerül majd sor, de az immunizáció ettől nem veszít a hatékonyságából.
Csaknem 11 ezer méhnyakrákos halálozáshoz vezethet Japánban, hogy a kormány leállította a humán papillomavírus (HPV) elleni védőoltás ajánlását – állapította meg egy friss tanulmány.
Elsőrendű fontosságúnak nevezte az immunizálás felgyorsítását az amerikai Betegségmegelőzési és Járványügyi Központ (CDC), hangsúlyozva, hogy a HPV (humán papillomavírus) okozta rákos megbetegedések kialakulásának 92 százaléka megelőzhető a védőoltással.
Magyarországon évente körülbelül 1200 új méhnyakrákos esetet diagnosztizálnak, és bár ma már egyrészt megelőzhető, másrészt korai stádiumban gyógyítható betegségről van szó, mégis 500 nő hal bele. Az ingyenes szűrés lehetőségével még mindig nagyon kevesen élnek, pedig kulcsfontosságú szerepe lenne abban, hogy ez a riasztó szám csökkenésnek induljon. Méhnyakrák alig van HPV-fertőzés nélkül, ám a vírus – ahhoz képest, hogy milyen gyakori fertőzésről van szó – alapvetően nagyon ritkán okoz daganatot. Egyáltalán, kinek javasolt a HPV-szűrés? És hogy kerül a képbe az otthoni tesztelés?