HIV-pozitív 14 éve, most megtörte a csendet Billy Porter
Először beszélt a diagnózisáról az 51 éves színész.
Először beszélt a diagnózisáról az 51 éves színész.
Timothy Ray Brown halálát daganatos megbetegedés okozta. A berlini betegnek is nevezett férfi őssejtterápiával győzte le a HIV-et.
Van, aki harmonikusan és békében éli életét és eszébe sem jut betegsége – hála a gyógyszereknek. Vannak, akik fájdalommal élnek, mert az orvosi ellátásról sokszor le kell mondaniuk – holott minden joguk meglenne rá. Az orvosok sok esetben tudatlanok, a betegek nem mernek kérdezni, az átlagember pedig tévhitekben él. A HIV-pozitív emberek helyzete Magyarországon sokszor kétségbeejtő. Három férfi mesélt tapasztalatairól. December 1-je az AIDS világnapja.
Egy fiatalabb énekesnő a Blikk magyar Charlie Sheen-sztorijának főhőse, aki egy tehetségkutatóban is próbálkozott.
Foghatják a fejüket Charlie Sheen egykori partnerei, miután a színész kedden nyilvánosan is elismerte, hogy évek óta HIV-pozitív. Sheen a Today Showban adott interjúban állította: felelősen érintkezik másokkal, mióta tudja, hogy fertőzött. Ezt máris megcáfolta egykori barátnője, Bree Olson, aki Howard Sternnek azt nyilatkozta: a színész soha nem mondta neki, hogy HIV-pozitív. Napi szinten szexelt vele, és csak báránybőr kondomot használtak, amelynek a leírásában is benne van, hogy nem véd a nemi betegségektől.
Charlie Sheen hivatalosan is bejelentette egy amerikai tévéműsorban, hogy HIV-pozitív. A hír tulajdonképpen már nem óriási meglepetés: eddig is sokan úgy tippelték, hogy Charlie Sheen lehet az a hollywoodi színész, akinek HIV-fertőzéséről eddig is írtak a lapok, de név említése nélkül.
Charlie Sheen a jelek szerint kutyaszorítóba került: a National Enquirer elkészült a másfél éve tartó leleplezéssel, és következő lapszámában lehozza, hogy a színész több szexpartnerét HIV-vel fertőzte meg. Sheen ezért a kedd reggeli Today Show-ban maga fogja bejelenteni, hogy HIV-pozitív - szivárogtatták ki NBC-közeli források.
Jó eséllyel újabb amerikai csecsemőnél sikerült gyógyítani az AIDS-betegséget okozó HIV-fertőzést azoknak az agresszív kezeléseknek hála, amelyet az orvosok a baba születése után négy órával már megkezdtek.
Nem lehet valakit csak azért elbocsátani az állásából, mert HIV-pozitív, ez sérti az érintett emberi jogait - mondta ki csütörtöki ítéletében az Emberi Jogok Európai Bíróság Strasbourgban.
Két éve állami támogatás nélkül működnek a HIV-prevenciót végző civil szervezetek, ezért többük működése ellehetetlenült. Pedig tavaly és idén eddig soha nem látott mértékben emelkedett a fertőzöttek, és az AIDS-betegek száma.
A 15-24 éves fiatalok között 2011-ben 4,8 millió, a 10-19 évesek között pedig 2,2 millió HIV-fertőzött gyermek élt világszerte. Az újonnan megfertőződött gyermekek száma 330 ezerre rúgott.
A Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) csütörtök esti közleményében emlékeztetett: az ombudsman szerint is sérül a HIV-pozitívak egészségügyi ellátásához való joga és a jogbiztonság.