Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#Gyurcsány-korszak

Publicisztika Schmidt Mária

Schmidt Mária: A rendszerváltoztatás nem volt kudarc

Húsz évvel a rendszerváltoztatás után a társadalom jelentős része bizalmatlan az állammal, a jogszolgáltatással és a politikai elittel szemben. Általános az a vélekedés, hogy ez az uralmon lévő elit immorális, korrupt és mindennek a tetejében nem jól vezeti az országot. Mindezek ellenére a magyar rendszerváltoztatás nem tekinthető kudarcnak. A demokrácia politikai intézményei kiépültek. Az állami tulajdont felváltotta a magántulajdon. A politikai elit gyenge teljesítménye ellenére az ország húsz év alatt sokat gyarapodott.

Itthon hvg.hu

„Gyurcsány-korszak”? Ugyan már

Mit hagyott maga után Gyurcsány Ferenc? Országlásának vannak-e mélyebb, a politikai közösség egészét érintő következményei? Változott-e vele az ország? Van elemző, aki már most megpróbálkozik a számvetéssel. Eredményei azonban meglehetősen szerényre sikeredtek.

Vélemény Schmidt Mária

Schmidt Mária: Gyurcsány lenullázta a baloldalt, új korszak előtt állunk

Gyurcsány Ferenc hatalomra kerülése és bukása, 2004 és 2009 között a szociálliberális kormányzó erők többször is kísérletet tettek a pártállami diktatúra és a demokrácia közötti cezúra elmaszatolására. Úgy vélték, hogy a „mindent a népért, semmit a nép által” gyakorlata összeegyeztethető a demokratikus működéssel. Asszisztáltak ahhoz, hogy Gyurcsány egy meg nem értett alanyi költő elhivatottságával jelentsen be újabb és újabb programokat, reformokat, ötleteket és azután kezét széttárva sajnálkozzon: a „nép” nem képes felzárkózni az ő szintjéhez.