„Bárcsak Shrek lenne helyetted” – kortárs magyar írók posztolták, hogy milyen üzeneteket kaptak az érettségizőktől
Nem könnyű elviselni a stresszt – fűzte hozzá megértően Dragomán György.
Nem könnyű elviselni a stresszt – fűzte hozzá megértően Dragomán György.
Az író-költő a betűvetésen kívül sok mással is foglalkozik, nemkülönben a feleségével közösen alapított új vállalkozása, a Grecsó Művek.
A saját életüket fogják elmesélni egy színpadi este keretein belül.
Máté Gábor olyan színművet kért Grecsó Krisztiántól, amiben benne vannak az elmúlt két év eseményei. A Tíz eszkimóban csontvázak dőlnek ki a liftből.
Kiss Zoltán jegyzi rendezőként a Miskolci Herman Ottó Gimnázium új videóját, amit a beck@grecsó duó dalára készítettek, és a mai tanártüntetés apropóján mutattak be.
A Valami népi című könyvet ugyanaz a vidékszemlélet hatja át, mint a szerző húsz évvel ezelőtti, vihart kavart művét, a Pletykaanyut.
A református egyház nyugalmazott püspöke Erasmusszal ért egyet, aki szerint „a háborúban csak az gyönyörködik, akinek nincs róla tapasztalata”.
Az irodalom még jól is járt Demeter Szilárd felosztásával: ott maradt 20 százalék, ami nem szemét, ellentétben a színházzal és a filmmel – véli az író.
A Libri irodalmi díjak az előző év legjobb szépirodalmi könyveit helyezik előtérbe. 2021-ben a zsűri egy regényt, míg a közönség egy verseskötetet emelt ki a tíz döntős mű közül.
Az előadásban Baki Dánielt, Kurta Nikét és Mészáros Bélát láthatjuk.
Az idei karácsony mindenkinek mást hoz, mint amit eddig megszokott: sokan távol maradnak a családjuktól, évtizedes hagyományokat törnek meg annak érdekében, hogy jövőre is együtt ünnepelhessenek. Körkérdést tettünk fel hat magyar írónak, hogyan töltik az idei karácsonyt, befolyásolja-e a járványhelyzet a családi szokásaikat. Elhalasztott karácsonyok, feladat nélkül maradó gesztenyegolyó- és salátafelelősök, jövő tavasszal készülő ünnepi halászlé – és a remény, hogy egyszer ezen is túl leszünk: Grecsó Krisztián, Karafiáth Orsolya, Cserna-Szabó András, Harag Anita, Tompa Andrea és Vámos Miklós megírta, hogyan készül az ünnepre járvány idején.
Az író tériszonyos, mégis vállalta az őrszem feladatát.