Jogerős ítélet született a Deák téri kettős gyilkosság ügyében
A két embert halálra szurkáló fiatal 25 év fegyházat kapott, az egyik áldozatot fejenrúgó férfi büntetését súlyosbította az ítélőtábla.
A két embert halálra szurkáló fiatal 25 év fegyházat kapott, az egyik áldozatot fejenrúgó férfi büntetését súlyosbította az ítélőtábla.
A Samsung gödi akkugyára környezethasználati engedélyét áprilisban felfüggesztette a bíróság, a Telex által megkérdezett jogász szerint ekkor le kellett volna állítani a gyártást. A gyár azonban nem állt le, mert a kormányhivatal nem szólította fel a Samsungot a működése felfüggesztésére. Értelmezése szerint a másodfokú bíróság most gazdasági érdekekre hivatkozva adta vissza ismét az engedélyt.
A momentumos országgyűlési képviselő egy év börtönbüntetést kapott, két év próbaidőre felfüggesztve. Hat éve húzódott az ügy, első fokon felmentették Fekete-Győr Andrást, másod- és harmadfokon azonban elítélték a 2018-as, „rabszolgatörvény” elleni tüntetésen történtek, hivatalos személy elleni erőszak miatt.
A politikus korábban börtönt kapott, de megromlott egészségi állapota miatt ezen enyhítettek. A pénzbüntetését viszont megemelték.
A büntetést azt követően mérsékelte 2,5 millió forintra a Fővárosi Ítélőtábla februárban, hogy a vádlott azt állította, hogy vagyoni helyzete nem tér el jelentősen az átlagostól.
A Fővárosi Ítélőtábla a cikkekben szereplő rágalmak törlésére, valamint a felperesek számára négymillió forint megfizetésére utasította a kormányközeli hírportált.
A jogerős ítélettel szemben a Belügyminisztérium várhatóan a Kúriához fordul felülvizsgálatért, így tavasszal zárulhat le az ügy.
A felvételek egy részén 12 év alatti gyerekek szerepeltek.
Évek óta húzódó ügy végére tett pontot a Fővárosi Ítélőtábla, amikor a „kokainügy” miatt Árpa Attilát és társait bűnösnek mondta ki. A színész-producer ugyanakkor mégis örülhet a hírnek, mert felfüggesztettet kapott, így nem lesz büntetett előéletű.
Kúriához fordulnak P. Lászlóék, miután a Fővárosi Ítélőtábla három héttel ezelőtt elutasította a perújítási indítványukat a Teréz körúti robbantás ügyében – írja a 24.hu.
Több tucat olyan határozatát kell kiadnia a kormánynak, amelyet 10 évig döntéselőkészítésre hivatkozva elzárt a nyilvánosság elől, majd még ezután sem akarta átadni őket, holott, mint most kiderült, nincs jogi alapja a titkolózásnak. A hvg.hu által indított közérdekűadat-perben a Fővárosi Ítélőtábla nemrég jogerősen is kimondta: a döntések nem titkolhatók tovább.
A korábban egyszer már életfogytiglanra elítélt férfi – feltételes szabadlábra helyezése közben – égésgyorsító folyadékkal öntötte le a sértettet, majd meggyújtotta.