Felvittek egy kamerát a Nemzetközi Űrállomásra, 100 ezer kép/mp sebességgel fotózza a villámokat
Dán tudósok a Nemzetközi Űrállomás fedélzetéről szeretnék jobban megérteni, milyen mechanizmusok húzódnak meg a villámlások mögött.
Dán tudósok a Nemzetközi Űrállomás fedélzetéről szeretnék jobban megérteni, milyen mechanizmusok húzódnak meg a villámlások mögött.
A kommunikációban is zavart okozott az a hétvégi napkitörés, amely a legerősebb, X-osztályos besorolást kapta a csillagászoktól.
Eredetileg a vulkánkitörések és a földrengések pontos érzékelésére tervezték azt a kutatóballont, ami nemrég a sztratoszférában rögzített furcsa hangokat.
Az AIM nevű űrszondát még 2007-ben állította pályára a Föld körül a NASA, azóta figyelte a bolygó légkörét. A működését eredetileg 2 évre tervezték.
A Make Sunsets nevű amerikai cég szerint megoldást jelenthet a Föld lehűtésére, ha ként permetezünk a légkörbe, a tudósok azonban gyanakvóan méregetik az elképzelést – és a céget is.
Ahhoz, hogy néhány évtizeden belül ne váljon tűzgolyóvá a Föld, gyors és hatékony fellépésre lenne szükség. Elképzelésekből nincs hiány, kérdés, melyik tud leghamarabb megvalósulni.
A repülőgépek utazómagassága felett és a világűr határa alatti területre küldtek fel egy hőlégballont a TransDanubian Ballon Projekt résztvevői. A ballon Keszthelyről indult és Dombóvár környékén landolt, közben pedig gyönyörű felvételek készültek a ballonon elhelyezett go pro kamerával.