Dél-Koreában roham indult a sóért, mert sugárfertőzött tengervíztől félnek az emberek
Nemsokára kiengedik azt a radioaktív vizet, amit a fukusimai atomerőmű sérült reaktorainak hűtésére használtak.
Nemsokára kiengedik azt a radioaktív vizet, amit a fukusimai atomerőmű sérült reaktorainak hűtésére használtak.
A víz leengedése a tervek szerint jövő tavasszal kezdődik.
A Nemzetközi Atomenergia-ügynökség szerint sürgősen kezelni kell a megrongálódott atomerőmű közelében felhalmozódott víztömeget, korábban azt javasolták, hogy egyszerűen öntsék azt az óceánba.
A Sendai atomerőműben egy reaktort újraindítottak - Japánban az elsőt a négy évvel ezelőtti fukushimai katasztrófa óta. A nukleáris létesítményt üzemeltetőnek több - akár két tucatnyi reaktorra való - követője is van (vagy volna), és nem számít a nukleáris energiával szembeni lakossági elutasítási szint sem.
Bringák a falon, izzó láva Izlandon, divatbemutató az erdőben, veréb a csőben, esküvő a víz alatt, motorral a város felett – képek, amiket látva egy pillanatra nem hittük el, hogy nem egy filmet látunk. Ilyen színes volt a világ 2014-ben is: év végi összefoglaló sorozatunk első része.
A fukusimai atomerőmű-baleset következményeinek felszámolását felügyelő Nemzetközi Atomenergia-ügynökség missziójának vezetője szerint az erőművet üzemeltető Tepco számára reális lehetőség lehet a sugárszennyezett víz óceánba történő "kiöntése". A módszerrel az üzemeltető meg tudna szabadulni a lassan kezelhetetlen mennyiségűre duzzadó sugárzó víztömegtől, ám a helyi halászok szerint ezzel további csapást mérnének a régió és Japán élelmiszeriparára.
A két évvel ezelőtti fukusimai atomerőmű-baleset kezelésére tett megjegyzései miatt beperelte Abe Sindzó japán kormányfőt elődje, Kan Naoto, aki a katasztrófa idején volt az ország miniszterelnöke.
A fukusimai atomerőmű-baleset második évfordulója előtt két nappal tömegek tódultak az utcákra.
7 nő, négy férfi, 40 dob. Felhőtlen boldogság a színpadon, "cseresznyevirágzás" a nézőtéren.
A japán kormány lecserélné mind a 17 Tepco-igazgatót, hogy a Fukushimai baleset körülményeit alaposan ki tudja vizsgálni Ha nincs csere a vállalat élén, akkor állami segély sincs. Az utóbbi pedig de facto államosítást jelent.
A tavalyi év legszörnyűbb katasztrófája a fukusimai erőmű környezetében okozta a legnagyobb pusztítást. A szökőár által megrongált atomerőmű körül épült városok elnéptelenedtek, a szennyezett környékre vezető utakat lezárták. Az üresen maradt házak között kóbor állatok élnek, az egykori lakosság elhelyezése a katasztrófa óta megoldatlan. David Guttenfelder, az AP fotóriportere a National Geographic megbízásából fotózza a környéket a katasztrófa óta. Az ő képeiből válogattunk.
A Google elkészítette az idei év krónikáját - a legnépszerűbb keresőtalálatok szerint.