Macron bevallotta a piszkos nukleáris múltat Francia Polinéziában, de bocsánatot nem kért érte
Régi adósság törlesztésére tett ígéretet az egykori atomrobbantások helyszínén a francia államfő, aki Kínának is jelzést küldött csendes-óceáni útjával.
Régi adósság törlesztésére tett ígéretet az egykori atomrobbantások helyszínén a francia államfő, aki Kínának is jelzést küldött csendes-óceáni útjával.
Ne próbálja meg megtippelni, milyen öltönyt viselt, mert az nem látszott a virágrengetegtől.
Francia polinéziai hivatalos látogatásán Francois Hollande francia elnök elismerte, hogy az 1966 és 1996 között végrehajtott kísérleti atomrobbantások hatással voltak a szigetvilágra és a helyiek egészségére.
Ma kellett volna átadni a hatéves kisfiút magyar édesanyjának, ehelyett a franciai-koreai apa megüzente: fellebbezett a bíróság döntése ellen, a gyereket pedig elvitte a szigetről. Közben a Mandiner felvette a kapcsolatot az apával, Soo Il Lee-vel, és az ügy dokumentumai alapján azt írják, semmi sem igaz a Bora Borán rekedt nő magyar sajtóban elterjedt történetéből. A hvg.hu úgy tudja, szó sincs arról, hogy az apa nem akarná az anyának átadni a gyereket, de még nagyjából fél napig nála lehet a kicsi.
Átadta a francia elnökének címzett levelét a Bora Boránm rekedt magyar nő apja a francia nagykövetségen.
Szijjártó Péter szerint emberileg és jogilag vállalható megoldásra van szükség a kisfiával Francia Polinézián, Bora Bora szigetén rekedt magyar nő ügyében.
Személyi szabadság megsértésének bűntette és más súlyos bűncselekmények miatt nyújtottak be vádiratot az ellen a francia férfi ellen, aki magyar feleségét évek óta nem engedte haza Bora Boráról, rendszeresen bántalmazta az asszonyt és közös gyermeküket se engedte el.
Huszonnyolc év börtönre ítéltek egy francia polinéziai vadászt, aki 2011 októberében különleges kegyetlenséggel ölt meg egy német turistát. Az állítólagos kannibalizmus vádja alól azonban felmentették, az ítélet szerint meggyilkolta, elégette, de nem ette meg áldozatát.
Nem Magyarországon tárgyalják a gyermeke után Francia Polinéziára utazó, majd ott ragadt Nyíri-Kovács Patrícia váló- és gyermekelhelyezési perét – döntött a bíróság.
Francia Polinéziában a fellebbviteli bíróság jóváhagyta az elsőfokú határozatot a Bora Borán rekedt, válófélben lévő magyar nő és kisgyermeke ügyében, miután a Budapesti II. és III. Kerületi Bíróság nem tudott dönteni arról, hogy Magyarországnak van kizárólagos joghatósága az ügyben - írta a Népszava.
„Semmilyen jogi védelmem sincsen, nem tudom, hogy valaha hazakerülünk-e innen élve”- mondta a hvg.hu-nak elkeseredetten a Bora Borán kisfiáért végsőkig harcoló magyar nő. A 34 éves Nyíri-Kovács Patrícia kéthetes nyaralásra érkezett japán üzletember férjével, hogy rendbe tegyék kapcsolatukat. A rövid kirándulásból egyéves fogság lett. Az ügyben az igazságügyi tárca a francia kormányhoz fordul.
Az igazságügyi tárca a francia kormányhoz fordul a Bora Borán rekedt magyar feleség ügyében, akinek férje válópert indított, de előtte elvette közös gyerekük és a nő papírjait.