Szétázott örökség: a Párbeszéd szerint ez hűtlen kezelés
Feljelentést tesz a Párbeszéd az örökségvédelmi központban elázott dokumentumok miatt.
Feljelentést tesz a Párbeszéd az örökségvédelmi központban elázott dokumentumok miatt.
Egy nap, öt hír, amiről mindenki beszél: Lázár folytatja a személycseréket; Rogán továbbra sem beszél a számára kényes témákról; az IMF kikutatta, mennyire rosszul jár Kelet-Európa a gazdasági kivándorlással; utolsó napjaikat töltik az Uber-sofőrök; Európa több országában már gőzerővel építik a biciklisztrádákat, de nálunk ilyesmi egyhamar nem lesz.
L. Simon László után most a volt államtitkár emberének tartott Sárváry István is távozik. A Budavári Ingatlanfejlesztő Kft. vezetője és a Várgondnokság vezetője is távozhat.
A valódi okot csak találgatni lehet L. Simon László tegnap bejelentett, gyors leváltása mögött, ám megpróbáltuk megnézni, a hivatalosan megjelölt kifogások valósak vagy mondvacsináltak. Elképzelhető, hogy a kormány felé túl szervilis örökségügyi államtitkárt a teljesíthetetlen határidők buktatták meg.
Innentől kezdve az államosításra kiszemelt Munkácsy-festményt csak külön engedéllyel lehet kivinni az országból. Korábban a tulajdonos, Pákh Imre műgyűjtő kilencmillió dollárt kért a képért, és azt állította, egy orosz vevő is érdeklődik iránta.
A miniszter fennakadt a tiszadobi kastély biztonsági rendszerén, azaz Ica nénin, a kapuőrön. A tiszadobi kastélyt Lázár János balul sikerült látogatása után fél évvel a miniszter közbenjárására mégis megnyitották.
Megfellebbezte a Golgota című Munkácsy Mihály-festmény védetté nyilvánításáról szóló határozatot Pákh Imre üzletember, az alkotás tulajdonosa
Olyan személyek dolgoznak a Miniszterelnökség fennhatósága alá tartozó szerveknél, akik korábban a Fidesz gyanús összefonódásokra vadászó érdeklődésének középpontjában álltak. A kormányzati kommunikáció és az örökségvédelem területén is találni az MSZP-s egykori miniszter bizalmi emberei közül.
Már csak néhány napig lesz együtt látható Munkácsy Mihály híres Krisztus-trilógiája a Déri Múzeumban, a Golgotát ugyanis augusztus 31-én tulajdonosa, Pákh Imre műgyűjtő elviteti Debrecenből. Egyelőre Magyarországon belül, egy raktárban helyezi el a festményt, a Golgotával kapcsolatos tárgyalásokat befejezettnek tekinti a jegybankkal.
A Forster Központ szerint a védetté nyilvánítás csak meghatározott mértékű korlátozást jelent, ilyen például a végleges kiviteli tilalom, a restaurálás előzetes engedélyeztetése, a bejelentési kötelezettség. Az országba visszaviteli kötelezettséggel behozott képet nem lehet védetté nyilvánítani.
Sárváry István, a Miniszterelnökség eddigi kulturális fejlesztésekért felelős helyettes államtitkára a Forster Központ új elnöke – jelentette be L. Simon László parlamenti államtitkár az M1 hétfői műsorában.
Egy évet sem töltött hivatalában, már távozik a Forster Gyula Nemzeti Örökségvédelmi és Vagyongazdálkodási Központ vezetője. A Magyar Nemzet szerint L. Simon egyik embere esélyes a posztra.