Olyan hatása is van a Földre a globális felmelegedésnek, amire eddig senki sem gondolt
Svájci kutatók a Föld mozgása, a mélyben zajló folyamatok és a sarki jégtakaró olvadása között találtak érdekes összefüggéseket.
Svájci kutatók a Föld mozgása, a mélyben zajló folyamatok és a sarki jégtakaró olvadása között találtak érdekes összefüggéseket.
Eric Bummel fotográfus rögzítette, miként változik az éjszakai égbolt az egyik amerikai nemzeti park felett. A felvétel most megy nagyot a közösségi oldalakon.
Tizenhét év leforgása alatt 80 centiméterrel változott meg a Föld helyzete, és bár baj még nincs ebből, egyértelműen mutatja az ember hatását a bolygóra.
Az amerikai légierőnél egykoron úgy gondolták, ha a szovjet atomtámadást megfelelő módon reagálják le, akkor egy pillanatra megállíthatják a Föld forgását. Ez finoman szólva sem lett volna túl jó ötlet.
A kutatók 50 éve alkalmazzák a szökőmásodperceket, 2035-től azonban nem lesz rá szükség.
Kétszáz éve, 1819. szeptember 18-án született Párizsban Jean Bertrand Léon Foucault francia fizikus, akit a Föld forgását igazoló ingakísérlete tette közismertté.
A jövő évben és a rákövetkezőkben az átlagosnál jóval több, a Richter-skála szerinti 7-esnél erősebb földrengés jöhet az Egyenlítő körül. A jelenséget a Föld forgásának lassulása okozza, de hogy pontosan miért, azt egyelőre a tudósok sem értik.
Mi lenne, ha megállna a Föld? Katasztrófák sorozata következne be: először is élő puskagolyóvá vált emberek repülnének szerteszét, utána szél lenne, cunami, viharok és halálos sugárzás. A Föld ugyan nem áll meg, de forgása egyre lassul - figyelmeztet Michael Stevens, a tanulságos szemléltető videó készítője.