A Népszabadság egy kis időre ismét feléled a hajléktalanok kezében
A Fedél Nélkül mellékleteként újra kapható a Népszabadság.
A Fedél Nélkül mellékleteként újra kapható a Népszabadság.
Megjelent az ötödik olyan Fedél Nélkül újság, amelyben a Népszabadság egykori újságíróinak 12 oldalas melléklete található.
Az éjjeli menedéken dolgozók már a járvány terjedésének elején megérezték, ahogy sokak nehezen megteremtett létfeltételei megszűntek. Az intézmények is bajban vannak, hiszen most egyszerre kellene védeniük a kiszolgáltatott embereket, valamint sokszor öreg, beteg munkatársaikat.
A koronavírus-járvány miatt eltűntek az utcáról a vásárlók. Kampány indult az árusokért.
Játsszon mindenki el a gondolattal, mit tenne, ha hirtelen ő lenne a főnök a városban – ezt kérte művészektől és újságíróktól a bezárt Népszabadság kollektívája. A válaszokat a csütörtökön megjelenő Fedél Nélkül közli. Köztük Alföldi Róbert szavait.
A Fedél Nélkül szerzőinek a műveiből, a lapban megjelent írásokból áll össze a Kakaóscsiga című előadás, amelyben egy kis kartonbirodalom megtelik emlékekkel, történetekkel és vágyálmokkal. A darab végére nehéz nem levonni a következtetést: senki sem született hajléktalannak, és bárki lehet hajléktalan.
Ismét a Fedél Nélkül adott otthont a Népszabadság egykori szerzőinek, akik így, a cikkeikkel próbálnak segíteni a hajléktalanokon. A lap megjelenése alkalmából a Fedél Nélkül árusítóival beszélgettünk.
A Fedél Népkül fantázianevet kapó újságba most a hétköznapi hősökről írnak azok, akik a Népszabadságba már nem írhatnak.
Sütő Kálmán évek óta árulja az újságot a politikusoknak. Hétfőtől szigorúbb hajléktalanszabályok élnek, lehet, hogy Sütő már nem sokáig árulhat a Képviselői Irodaház előtt.
Idén, a lap bezárásának évfordulójához közel ismét Népszabadság különszámmal jelentkezik a Fedél Nélkül, a hajléktalanok lapja. A számba a Népszabi korábbi újságírói, és a laphoz kötődő alkotók írtak. A lap 17 ezer példányban került csütörtökön az utcára.
800 híján mind elfogyott szerda délutánig.