A francia szélsőjobboldali Zemmour pártja csatlakozik Meloniék EP-frakciójához
Az Európai Konzervatívok és Reformerek pártcsaládjába hívták a Fideszt is nemrég.
Az Európai Konzervatívok és Reformerek pártcsaládjába hívták a Fideszt is nemrég.
Nyáron lejárt tartózkodási engedélye miatt akadt fenn a rendszeren, azonban nem vették őrizetbe.
Mára a szélsőség elfogadottá vált, így míg az ilyen pártok korábban szinte törvényszerűen a politikai paletta jobb szélén vegetáltak, addig manapság sok esetben virágoznak az EU jó néhány államában, ez a The Times szerkesztőségi véleménye. Lapszemle.
Szoros volt a francia elnökválasztás első fordulója, és szorosnak ígérkezik a második is. Döntő lehet, kire szavaznak az első körben meglepően jól szereplő, Jean-Luc Mélenchon hívei. Ő azt kérte tőlük, ne támogassák a szélsőjobboldali Le Pent, de nem mondta, hogy voksoljanak Macronra.
A bevándorlás és az ukrajnai háború helyett a megélhetési válság került a vasárnap kezdődő francia elnökválasztás fókuszába. Az utolsó pillanatban tudta növelni előnyét Emmanuel Macron kihívója, Marine Le Pen, a kérdés azonban az lesz, a második fordulóban melyik jelölt kit tud maga mellé állítani.
Egy idősebb férfi lépett oda a kocsiból kiszálló politikushoz, és jó ütemérzékkel csapott szét egy tojást a fején.
Van, aki nemrég még Putyin-pólóban feszített a Vörös téren, más a háború előtt ment hozzá békemisszióra, és nem Orbán Viktornak hívják. A jobboldali populista politikusok hirtelen Putyin-ellenesekké váltak, vagy egyszerűen a békepártiságot hangsúlyozzák, szerte a világban.
A szélsőjobboldali jelölt kétségbeesett küzdelmet folytat Marine Le Pennel, hogy bejusson az áprilisi francia elnökválasztás második fordulójába.
Ha most rendeznék a választást, Emmanuel Macron szerezné a legtöbb szavazatot, ám az nem lenne elég a győzelemhez
Nicolas Bay úgy véli, hogy nem ő változott meg, hanem a Nemzeti Tömörülés lett „hűtlen” a választóihoz.
40 percen át magyarázta telefonon az USA exelnöke Eric Zemmournak, miképp lehet sikeres a választáson? Maga Donald Trump elveszítette a legutóbbi amerikai elnökválasztást, és a szélsőjobboldali Zemmournak sincs sok esélye Franciaországban, ahol áprilisban rendezik meg a kétfordulós elnökválasztást.
Mind Marine Le Pen, mind pedig Eric Zemmour a NATO-t bírálta az ukrán válság miatt. Emmanuel Macron moszkvai látogatását is arra használták fel, hogy támogatásukról biztosítsák Vlagyimir Putyint, aki az európai szélsőjobb legjelentősebb szponzora.