Politikai botrányt jósol Gyárfás-ügyben a Magyar Idők
A kormánypárti lap szerint a sportvezető gyanúsítása csak mellékszálnak tűnik, államtitkokkal tarkított politikai ügy lehet belőle.
A kormánypárti lap szerint a sportvezető gyanúsítása csak mellékszálnak tűnik, államtitkokkal tarkított politikai ügy lehet belőle.
Folyamatosan zsugorodik a szocialista nagyipar fellegvára. Elvándorolnak a fiatalok, nyáron bezárt a főiskola, a vállalkozók nem jutnak hitelekhez. Bár a régi gyárépületek elbontásával több rom is eltűnhet Salgótarjánból, egyelőre nem látszik, hogyan lesz képes a munkanélküliségtől agyonsújtott város talpra állni. A helyi politikai elitnek 23 év alatt nem volt egy épkézláb ötlete Salgótarján megmentésére. Riport.
Üzleti vita, személyes sértés vagy orosz ajkú bűnözők akciója miatt kellett meghalnia a tanúk elmondásai alapján Prisztás Józsefnek 17 évvel ezelőtt – a tárgyalásokon eddig elhangzottak alapján. De volt olyan tanú is, akit nem érdekelt az emberölés miértje. Az ügyészség mindezek ellenére biztos abban, hogy az egykori energolos Portik Tamás és két társa egy budai ingatlanért végzett a kilencvenes évek egyik leggazdagabb magyarjával.
Sötét pincében, gyertyák fényében megtartott találkozó, ahová csuklyával a fejen kellett lemenni; temetőbe szervezett beszélgetés – ilyen részletek is szóba kerültek a Prisztás József megölésével kapcsolatban folyó büntetőeljárás pénteki tárgyalásán.
Megoszlanak a vélemények arról, hogy Pintér Sándor miért most kérte fel az 15-20 évvel ezelőtti olajügyek kivizsgálására egyik bizalmasát és korábbi munkatársát, Horváth András nyugalmazott tábornokot. Egyesek szerint ez jutalomjáték a szakmailag elismert tábornoknak, hogy pályafutását méltó módon fejezhesse be, mások szerint viszont politikai céllal szemezgethet a régi ügyekből. A Belügyminisztérium egyelőre még Horváth hivatalos életrajzát sem adta ki.
Prisztás József volt az első áldozata a magyar maffiaháborúnak, amely 1996-ban indult és nagyjából öt éven át tartott, és amelyet emberölések, gyilkossági kísérletek és robbantások kísértek. A rendőrök az ügyek nagy részét nem tudták felderíteni, a felelősök, a megbízók és a végrehajtók elszámoltatása elmaradt. Huszonhat ügyből másfél évtized után talán ötöt zárhat le bírósági ítélet.
Nem várható már nagy fordulat a Portik-Laborcz találkozó ügyében, de arra jó lesz Gálszécsy András egykori titokminiszter szerint, hogy a Fidesz a 2014-es választásokig a kampánya zászlójára tűzi majd az ügyet. Gálszécsy úgy vélte, Laborc Sándor, a Nemzetbiztonsági Hivatal volt főigazgatója nagy szolgálatot tett a Fidesznek. A hvg.hu úgy tudja, hogy az elhíresült Energol volt marketing vezetőjének, Portik Tamásnak kifejezett kérése volt, hogy a Nemzetbiztonsági Hivatal volt főigazgatója, Laborc Sándor üljön le vele beszélgetni.
Vádiratot nyújtott be a Fővárosi Törvényszékre a Fővárosi Főügyészség hétfőn P. Tamás és társai ellen az előre kitervelten, nyereségvágyból elkövetett emberölés bűntette miatt a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda Nyomozó Főosztály Életvédelmi Osztályán folyamatban volt bűnügyben.
A Nemzetbiztonsági bizottság előtt számolhatnak be az Alkotmányvédelmi Hivatal és Katonai Szolgálat vezetői arról, hogy milyen kapcsolat szövődött a kilencvenes évektől kezdve a titkosszolgálatok és az olajszőkítés miatt elhíresült Energol vezetői között. A cég egyik volt irányítója, Portik Tamás elleni nyomozásra vonatkozóan úgy tudjuk, a rendőrök egy védett tanú vallomására alapozva haladnak előre.
A Népszabadság szerdai számában azt írta, hogy az Aranykéz utcai robbantás, valamint a Prisztás-gyilkosság ügyében felbujtóként letartóztatott Portik Tamás vállalkozóról több egymástól független forrás is állította: kiváló rendőrségi és titkosszolgálati kapcsolatokkal rendelkezett.