A börtönben is új találmányok szabadalmait írja a dollármilliárdos csalásért elítélt Elizabeth Holmes
Már nagyon készül a 2032-es szabadulására a Theranos alapítója.
Már nagyon készül a 2032-es szabadulására a Theranos alapítója.
Az elektromos kamionokat ígérő Nikola alapítója, Trevor Milton olyan meggyőzően túlozta el még semmit sem gyártó startupja eredményeit, hogy a Tesla potenciális riválisaként már a General Motors és a British Petrol is komoly üzletekbe kezdett vele. Cégét a Covid alatt tőzsdére vitte, ahol néhány hét alatt többre értékelték, mint a patinás Fordot. A lufi azonban hamar kipukkadt. Milton szerint viszont a Tesla és a GM csatájának áldozata lett, miközben ő csak jót akart. Nagy csalások című sorozatunk legújabb cikke.
Mi lett a Szilícium-völgy legnagyobb szélhámosával és a világ legismertebb ételdobozgyártójával? Miért nem lesznek Fülöp-szigeteki buszsofőrök Budapesten, és megpecsételődött-e a Boeing jövője? Miért perlik a Hermèst, és mi bántja a kakaótermést? Illetve: mi lesz a műsorral a továbbiakban? Mind kiderül üzleti podcastunk rendhagyó adásából.
A Theranos alapítója tizenegy éves büntetését kezdte meg.
A rácsok mögött kell megvárnia a fellebbezésének eredményét.
Folytatódik a Mérlegen, a hvg.hu üzleti podcastja! A legfrissebb epizódban összefoglaltuk az elmúlt hetek híreit a vállalkozások világából, az adás második felében pedig Szertics Gergely mesterségesintelligencia-szakértőt kérdeztük arról, hogyan segíti és segítheti az MI a kkv-kat, és hol érdemes elkezdeni az új technológiák alkalmazását.
A bíró döntött: elutasította Elizabeth Holmes kérését, hogy szabadlábon várhassa ki fellebbviteli kérelmének vizsgálatát, így április 27-én meg kell kezdenie büntetésének letöltését a Theranos volt vezetőjének.
Személyre szabott egészségügy, kellemetlen tűszúrásos vérvizsgálatok nélkül. Mesésen hangzik, nem igaz? Valószínűleg azért, mert valóban csak mese volt. Elizabeth Holmes meséje sok mindenről szól: nagyra törő álmokról, hazugságokról, megfenyegetett dolgozókról, egy karizmatikus vezetőről és a széteső valóság egyben tartásának küzdelméről.
A befektetők félrevezetése és csalás miatt 11 év börtönre ítélték a Theranos egykori csodastartup alapítóját, Elizabeth Holmest, aki azt állította, vérmintából számos betegséget diagnosztizálnak.
Elizabeth Holmes ügyében november 18-án hirdetnek ítéletet.
20 évet kaphat az "évszázad csalásáért".
Meglepetésre vallomást tett a bíróság előtt a Theranos-ügy fővádlottja, Elizabeth Holmes.