Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#ELTE_Trefort_Ágoston_Gyakorlóiskola

hvg360 Csendes-Erdei Emese

Ne legyen a cél, hogy szeressék a diákok - mitől népszerű egy tanár most, és mitől volt 150 évvel ezelőtt?

Európában elsőként Pesten, 1872-ben jött létre gyakorlógimnázium, ahol az egyetem utolsó éveiben járó tanárjelöltek gyakorlati tapasztalatot szerezhettek a tanításban. Az ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Gimnázium elődje sok mindenben megelőzte a korát, újszerű pedagógiai módszereiket azonban a kezdetben sokan kétkedve fogadták. Mohay Péter, az iskola matematikatanára szerkesztésében a közelmúltban jelent meg <em>A Trefort szellemisége</em> c. könyv, melyből az is kiderül, miért nem hatékony a frontális oktatás és miért volt szokatlan a kézfogás tanár és diák között a 19. században.

Itthon Nagy Iván László - Ká Zoltán

„Ennek semmi súlya nincs, de mégis nagyon fontos” – tanárok és diákok a sztrájkról

Mit mondtak a diákjaiknak a sztrájkoló tanárok, miért tüntetnek? Hogyan lehetne javítani az oktatás helyzetén és a tanári megbecsülésen? Mit válaszolnak azoknak, akik szerint pártpolitikai akció folyik? – ezekről kérdeztük szerdán a polgári engedetlenségben részt vevő tanárokat. Videóriportunkból kiderült: a diákok és a pedagógusok elképzelései egy élhető oktatási jövőképről sok helyen metszik egymást.

Itthon hvg.hu

Akármi is lesz, Áder elmegy a Trefortba

Nem változott a köztársasági elnök keddi programja, délelőtt megtartja a klímaórát abban az elit gimnáziumban, ahol aláírást gyűjtenek a látogatása ellen.