Videó: karddal és ököllel estek egymásnak a kínai és a Fülöp-szigeteki katonák
Kína és a Fülöp-szigetek között régóta vita tárgya, hogy kihez tartozik néhány zátony a Dél-kínai-tengeren.
Kína és a Fülöp-szigetek között régóta vita tárgya, hogy kihez tartozik néhány zátony a Dél-kínai-tengeren.
Amerikai hadihajó érkezett a Dél-kínai-tenger Kína által sajátjának tartott részére szombaton – jelentette be az Egyesült Államok hetedik flottájának parancsnoksága, hozzátéve, hogy a műveletet a hajózási szabadság jegyében hajtották végre.
Kínai hajókkal ütközött össze két Fülöp-szigeteki hajó vasárnap a Dél-kínai-tenger vitatott térségében Manila bejelentése szerint.
A nagyhatalmi vetélkedés középpontjába került Dél-kínai-tengeren feltartóztathatatlan a szürkezónás kínai nyomulás. Félkatonai halászhajók és mesterséges szigetek után Peking most vízágyúkkal akarja biztosítani a kulcsfontosságú térség feletti uralmát.
Mostanra már elítélő közleményt adott ki az USA és Manilában bekérették a kínai nagykövetet.
Egy kínai cég szélerőműve, a Mingyang Qingzhou (Csingcsou) 4 olyan okos funkciókkal is rendelkezik majd, mint a halak automatikus etetése és megfigyelése, és várhatóan még az idei évben elkészül.
Kína épp most fejezte be a maga hadgyakorlatát.
Helikopterrel mentették a legénységet, de így is többen eltűntek a háborgó tengerben.
Kínai kutatók szerint 1850 és 1900 között még csökkent a tenger szintje, a tendencia azonban mára megfordult.
A Japán Külpolitikai Intézet kutatója szerint az USA-hoz fűződő katonai szövetséggel és a nemzetközi jogrend betartásához való ragaszkodással kell Peking hegemón törekvéseivel szembeszállni az ázsiai térségben. Hanada Rjoszuke úgy véli, nem gyakorlati lehetőség, hogy Tokiónak atomfegyvere legyen. Interjú.
Elvakították a pilótát, más baj nem történt.
A legénység két tagja kisebb sérüléseket szenvedett.