Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#Demetrovics_Zsolt

hvg360 Windisch Judit

Az unalomból drogozást felváltotta az unalomból kütyüzés, ami ugyanolyan ijesztő

Nem csak a felnőttek, a gyerekek sincsenek jó mentális állapotban. Egyre fiatalabbak hívják a segélyvonalat, sokan menekülnek a számítógépes játékok világába. Mikortól beszélhetünk arról, hogy egy gyerek függő? Mikor és mit kell lépni? Mennyire nagy probléma még a drogozás? Mik az új jelenségek? Erről szólt nyári cikksorozatunk, amelyben egy fiatal lány és egy édesanya is megosztotta saját történetét.

Itthon hvg.hu

Máshogy iszunk a karantén alatt – a Fülkében Demetrovics Zsolt addiktológus

Az alkohol- és a kábítószer-fogyasztás oldja a szorongást, márpedig szorongásból most sok jutott nekünk. A magányos alkoholfogyasztásnak és szerhasználatnak megvannak a külön veszélyei. Demetrovics Zsolttal, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Pedagógiai és Pszichológiai Karának dékánjával beszélgettünk.

Élet+Stílus Balla István

Tudja, mit csinál a gyereke a számítógép előtt?

A számítógép-függőség kialakulása szoros összefüggést mutat a szórakozáshoz kapcsolódó használattal, de a munkával, távoktatással nem – állítja Demetrovics Zsolt pszichológus, aki szerint, bár vannak kockázatai annak, hogy megnövekedett a gép előtt töltött idő, akár még pozitív hozadéka is lehet, hogy most munkaeszközként jelentek meg a kütyük a gyerekek életében.

Pszichológia magazin HVG Extra Pszichológia

Száraz November: nem maga az alkohol vagy a drog ártalmas

Mi még függőségről beszélünk a Száraz November kapcsán is, szakmai berkekben mostanában már „a használat zavara” kifejezés dívik. A nyelvi változás tükrözi, ahogy a pszichológia újabban az addikcióról gondolkodik. Csak az egyes szereket tiltók nem látják még a változást. Demetrovics Zsolt addiktológus cikke.

Itthon hvg.hu

A játék vége: a kormány tiltása kevés a gyógyuláshoz

Önmagában a játékgépek betiltásával nem lehet felvenni a harcot a szerencsejáték-függőséggel, ami egyes szakértők szerint a legveszélyesebb szenvedélybetegség - csak Magyarországon százezer embert és azok közvetlen környezetét érintheti. Ha a beteg nem kap külső segítséget, akkor hiába a tiltás – vélik a hvg.hu-nak nyilatkozó szakértők.