VG: Megszűnhet a Honvéd Egészségpénztár
A héten dönt a Honvéd Egészségpénztár, hogy a végelszámolást elkerülve beolvadjon-e a Prémium Egészségpénztárba. 28 ezer pénztári tag vagyona a tét.
A héten dönt a Honvéd Egészségpénztár, hogy a végelszámolást elkerülve beolvadjon-e a Prémium Egészségpénztárba. 28 ezer pénztári tag vagyona a tét.
"Jó, meg vagyok nyugodva, akkor megyek horgászni a hétvégén. Önöknek meg jó munkát." A sokat bizonyított magyar betétbiztosítás ellenére sokunknak halvány lila gőzünk sincs, hogy Magyarországon biztonságban van-e a pénzünk. És bár sokan tudjuk, hogy a betéteink védettek egy pénzintézet fizetésképtelensége esetén, azt jóval kevesebben, hogy ki fizeti a kártalanítást vagy mennyit fizet. A bankcsődökkel kapcsolatos emlékezetünk csapnivaló.
Közel kétmilliárd forintot oszt szét a kormány azon önkormányzatok között, amelyeknek a Buda-Cash tulajdonosi csoportjához köthető DRB Bankcsoportnál ragadt bent pénzük.
Alig több mint egy hónapja robbant ki Magyarország legnagyobb brókerbotránya, melynek középpontjában három cég, illetve cégcsoport áll: a Buda-Cash Brókerház és a tulajdonosok érdekeltségébe tartozó DRB Bankcsoport, a Hungária Értékpapír, valamint a Quaestor-csoport, és több mint 200 milliárdos a kár. A kormány kezdetben szocialista brókerbotrányt emlegetett, a Quaestor bedőlése után viszont már az a kérdés, miről tudott a Fidesz és a kormány. A vita végére különböző dátumokkal dobálóznak, emiatt is szedtük össze a brókerbotrány krónikáját.
A Magyar Nemzeti Bank felügyeleti alelnöke szerint egyértelműen vizsgálni kell a könyvvizsgáló felelősségét a brókerbotrányban. Az MNB felügyeleti jogköre kizárólag a kibocsátási tájékoztatókra és a jogszabályban előírt tájékoztatási kötelezettségek betartására korlátozódik, ezért a könyvvizsgálókra fokozott felelősség hárul Windisch László szerint.
A DRB bankcsoport felszámolása miatt 73 ezernél is több betétes számára fizet kártalanítást az Országos Betétbiztosítási Alap (OBA), első körben 103 milliárd forint értékben. A legtöbb károsult Pécsen, Budapesten és Kaposváron él, de akadnak közöttük amerikai, ausztrál, iráni, ghánai és marokkói állampolgárok is.
Megkezdi 73 ezer ügyfél kártalanítását az Országos Betétbiztosítási Alap (OBA) a DRB bankcsoport felszámolásával kapcsolatban. Első körben összesen 103 milliárdot fizetnek ki, az érintettek mától postán kapják meg az összeget.
Több mint 7 ezer cég vezet számlát a brókerbotrányban érintett négy banknál, és nagyjából 30 ezren dolgoznak ezeknél a vállalkozásoknál.
Az MNB átmeneti kifizetési tilalmat rendelt el a Honvéd és a PRO V1TA egészségpénztáraknál. A korlátozás időszakában a tagok csak a DRB Bankcsoportnál lévő pénztári vagyon feletti rész arányában vehetnek igénybe szolgáltatást, a kilépő vagy átlépő tag követelése pedig egyelőre nem teljesíthető.
Szerdától megkezdik a Buda-Cash tulajdonosi körének érdekeltségébe tartozó DRB Bankcsoport betéteseinek kártalanítását. Az Országos Betétbiztosítási Alap 30,461 millió forintig kártalanítja az ügyfeleket, akiknek bennragadt a pénzük.
Az Országos Betétbiztosítási Alap (OBA) igazgatótanácsa kedden kora reggel tárgyalja a DRB bankcsoport kártalanítási ügyét, miután a jegybank hétfőn délután visszavonta a csoporthoz tartozó kisbankok tevékenységi engedélyét.
Visszavonta a jegybank a DRB bankcsoporthoz tartozó kisbankok tevékenységi engedélyét. A betétesek még e hónapban hozzájutnak megtakarításaikhoz, amelyet az Országos Betétbiztosítási Alap automatikusan fizet majd ki mintegy 30 millió forintig, és amelyhez az MNB elegendő forrást nyújt - közölte Windisch László, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) felügyeleti alelnöke. Akár e héten döntés születhet a Buda-Cash Brókerház Zrt. tevékenységi engedélyének visszavonásáról is.