Molnár Áron Csákányi Eszternek szegezte a kérdést: Visszaélt-e valaha a hatalmával?
Csákányi Eszter szerint neki nincs hatalma, és nem miatta került ki korábban Molnár egy Örkény Színház-darabból.
Csákányi Eszter szerint neki nincs hatalma, és nem miatta került ki korábban Molnár egy Örkény Színház-darabból.
Tarr Béla, feLugossy László vagy a BAGázs romákat támogató közhasznú egyesület is Primák lettek, de a kormánypropaganda része, az M4 sportcsatorna is a jelöltek között van: a már biztos pénzjutalommal járó, most megnevezett jelöltek közül kerül ki minden kategória Prima Primissimája.
Karrierjét a legendás kaposvári Csiky Gergely Színházban kezdte, később a Katona József Színháznak és az Örkénynek is meghatározó alakja lett. Rendezte őt Schilling Árpád és Pintér Béla is, szerepelt az HBO sikersorozatában, a Terápiában. Csákányi Eszter korunk egyik legnagyszerűbb magyar színésze, aki jó érzékkel valahogy mindig ott játszik, ahol a színház éppen a legszabadabban pezseg.
A kisfilmekben -–amelyeket Bodó Viktor rendezett – a művészek szavazatszámlálásra buzdítanak mindenkit.
Az Electrolux teljes mértékben elhatárolódott a képzőművész kijelentéseitől.
Lakatos Márk vacsoraasztalánál nemcsak gyerekkori traumák jöttek elő, hanem az is világossá vált: még mindig nem tudjuk, hogy mit kezdjünk ezekkel. A fókusz pedig még mindig az elkövetőkön van, ahelyett, hogy az áldozatokon lenne.
Idén lett húszéves a díj, az ünnepélyes díjátadót viszont egyelőre keresztülhúzta a járvány.
Máig heves viták folynak arról, hogy mi volt történelmi szükségszerűség az első világháború utáni években. Trianon 100 év múltán is kísértő sokkja viszont vitathatatlan. A Trianon-érzést megfogalmazó, a Trianon-kérdést elemző tengernyi írás közül a traumaközeli években születettekből válogat a centenáriumon a hvg360 – 7. rész.
Eljött a pestisjárvány és a koronavírus színháztörténeti találkozása.
Kortárs írókat kért fel az Örkény Színház, hogy írjanak egy rövid szöveget az Élő Írók Társasága projekt számára. Az írásokat – mindennap egyet – színészek tolmácsolásában láthatjuk itt a hvg.hu-n is. Ma Csákányi Eszter tolmácsolja Cserna-Szabó András szövegét, melyből megtudhatjuk, "hol a helye a posztmodern prózának a magyar irodalomban".
Nyíltan vállalja véleményét társadalmi kérdésekben is, nem fél, bízik a tehetségben. A HVG e heti Portréjában Csákányi Eszterrel beszélgettünk.
Az 55 évesen elhunyt rendező Halj már meg! című filmjében olyan színészek játszanak, mint Kováts Adél, Ónodi Eszter, Törőcsik Mari vagy Kulka János.