Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#Csunderlik_Péter

hvg360 Csendes-Erdei Emese

Csunderlik Péter történész: Nem bántam, amikor hetekig foglalkozott velem a propagandagépezet

„Az egyik első történelemdolgozatomra azt írtam a nevem után, hogy az ELTE docense. Igaz, akkor kinevettek. Ma már adjunktus vagyok, tehát egy lépés választ el ettől a titulustól” – így emlékszik vissza a kezdetekre a 38 éves történész, aki tízéves korában már biztos volt a dolgában a foglalkozását illetően. Miért tartja fontosnak, hogy érthetően és szórakoztatóan beszéljen a történelemről? És mit gondolt a könyvről, amit Orbán Viktor ajánlott nekik a gimnáziumban? HVG-portré.

hvg360 Hamvay Péter

Csunderlik Péter: Orbán a nagy-magyarországos sáljával választás elé állította az országot

A Galilei Kör döfte hátba Tormay Cécile szerint a nemzetet az első világháború végén, emléktábláját a rendszerváltáskor leverték. De mi volt valójában, és mennyire él tovább a mai kultúrharcokban? Csunderlik Péter történész megírta a történetét, és beszélgetésünk során eljutottunk a tanártüntetésekig, a brüsszelezés gyökeréig.

hvg360 HVG

Csunderlik Péter: A történelemhamisítás emlékműve

Az egy főre jutó emlékművek számában jelentően előrelépett Magyarország, ennek köszönhetően végre újra van múltunk, még ha a jövőképek tekintetében a Bonanza Banzai-slágerekével vetekszik is szép hazánk. Most az egyre inkább Tisza István szerepében tetszelgő Kövér László az 1918–1919-es forradalmakra emlékező, Horthy-kori Nemzeti Vértanúk emlékművét avatja újra, amely legalább nem kortárs műalkotás, emiatt nem viseli magán a NER kedvenc művészeti stílusának, a szkopjei neoklasszicizmusnak a nyomait, ellenben igazán hazug monumentum.