Közzétette a NASA a Cassini utolsó felvételeit, és van köztük egy rejtélyes jelenséget megörökítő
Felkerült a YouTube-ra a néhány napja a Szaturnusz légkörébe zuhanva elporladt Cassini űrszonda utolsó fényképeiből készített összeállítás.
Felkerült a YouTube-ra a néhány napja a Szaturnusz légkörébe zuhanva elporladt Cassini űrszonda utolsó fényképeiből készített összeállítás.
Néhány éve épp a Cassini űrszonda fedezte fel azt a különleges objektumot, ami a Szaturnusz gyűrűjének szélén kering. Múlt héten, mielőtt megsemmisült, még készített róla egy felvételt.
Magyar idő szerint pénteken 13 óra 55 perckor megszakadt a kapcsolat a közel 20 éve útjára indított Cassini űrszondával.
Humoros szövegű minioperával búcsúztatják az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) pénteken megsemmisülő Cassini űrszondáját.
Ma még dolgozik, holnap elég a Szaturnusz légkörében a Cassini, amely 7 új holdat fedezett fel és a tervezettnél 9 évvel hosszabban tudott működni.
A Szaturnuszhoz 2004-ben érkezett Cassini űrszonda több mint 453 ezer képet küldött a Földre a Naprendszer második legnagyobb bolygójáról, annak gyűrűiről és holdjairól, az utolsó felvételek órákkal az előtt fognak megérkezni, hogy pénteken a Cassini megsemmisül a Szaturnusz gázlégkörében.
A Szaturnusz kutatására küldött Cassini űrszonda végrehajtotta azt a pályamódosítást, mely a végső, megsemmisítő "nagy ugrás" felé irányította.
A Szaturnusz és gyűrűi között nagyjából kétezer kilométer széles, viszonylag pormentes sáv tátong, a "nagy üresség" a Cassini űrszonda adatait elemző NASA-tudósokat is meglepte.
Ismét adatokat küld a Cassini űrszonda a Földre, miután megkezdte végső ugrását a Szaturnusz gyűrűi és felhőzete közötti régióba.
A NASA “halálra ítélte” az 1997-ben fellőtt, azóta sok fontos felvételt elkészítő Cassinit. A tervek szerint majd a Szaturnuszba zuhanó űrhajó nemrég még egyszer, utoljára “visszanézett” otthonára.
Utoljára kerül közel a hétvégén a Titánhoz, a Szaturnusz ködbe burkolózó, legnagyobb holdjához az amerikai űrkutatási hivatal Cassini űrszondája.
A Szaturnuszt tanulmányozó Cassini űrszonda felvételeiből egy nagyon érdekes és látványos jelenségre lett figyelmes a NASA: az egyik hold néha hullámossá varázsolja a bolygó gyűrűjét.