Temeti az Opera a Billy Elliotot
A játszási jog lejártával szeptember 22-én különleges előadással búcsúzik Elton John és Lee Hall zenés darabja, a Magyar Állami Operaház botrányokat kavart Billy Elliot – a Musical című előadása.
A játszási jog lejártával szeptember 22-én különleges előadással búcsúzik Elton John és Lee Hall zenés darabja, a Magyar Állami Operaház botrányokat kavart Billy Elliot – a Musical című előadása.
Az Operaház főigazgatója szerint nem a pártállás, csak a művészi teljesítmény számít.
Máthé Zsuzsa, Ókovács Szilveszter felesége nyílt levélben tisztázza, hogy egy nő önálló gondolatokkal és látásmóddal bíró teremtmény. Jeszenszky Zsolt ezt egy interjúban kérdőjelezte meg.
Ebben a küzdelemben nem a kulturális termék a szervező elv, hanem a politikai állásfoglalás.
A viccpárt a Pride kezdetére időzítve állt ki a homofób cikket megjelentető kormányszócső lap elé.
A főigazgató a kormányközeli Origón magyarázza, mennyire elferdítve tálalta a hazai és a nemzetközi média a döntését, hogy a Magyar Idők támadó cikke után gyérítette a Billy Elliot előadásait. De legalább azt is bejelentette, hogy jövőre "nyugodtabb körülmények közt" pótolják a most törölt 15 előadást.
Személyeskedő levélben támad a Magyar Idők főszerkesztője, Gajdics Ottó, miután riportot közöltünk a lapjában melegpropagandával vádolt Billy Elliot-előadásról. Olyan hévvel magyarázta, hogy rajtuk valójában nem röhög senki, hogy menetközben sikerült elhatárolódnia saját botrányt okozó cikküktől. Felvetéseit a rá adott válasszal együtt nyilvánosan közöljük.
A BBC hosszú cikkben foglalkozott a témával, a kommentelők nem hisznek a szemüknek.
Nehogy már az Orbán-kormány szócsöveként működő lap akarja megmondani, mit nézhetünk meg a színházban a gyerekkel – egyhangúan így vélekedtek azok, akik aznap nézték meg Billy Elliot című eladást, amikor a Magyar Idők darabot támadó cikkének hatására törölték a musical 15 előadását. Van, aki dühöng a politikai presszió miatt, más szülő csak jót nevetett azon, hogy ezek szerint éppen homoszexuális propagandának teszi ki a kisfiát. A társulat érthetően szomorú a váratlan elkaszálás miatt, mégis vastapsot érő alakítással szórakoztatták a nagyérdeműt -–amíg még tehetik.
A Liszt Ferenc-díjas táncos, koreográfus, érdemes művész, Lőcsei Jenő maga is egy bányatelepről került a balettintézetbe, majd számos opera színpadára, ahogy a Billy Elliot főhőse. Az Operaház társulati tagja az elmaradó előadásokról írta meg markáns véleményét.
A demokrácia 28. évében történt meg először, hogy levegyenek egy előadást a színről, csak mert egy pártlap munkáslevelezője azt túl buzisnak tartotta.
A Magyar Állami Operaház igazgatója, Ókovács Szilveszter levélben közölte a stábbal a hírt.