A Big Mac-index szerint továbbra is olcsó hely Magyarország
Továbbra is alulértékelt a forint a dollárhoz képest, ennek nyomán relatíve olcsó országnak számítunk.
Továbbra is alulértékelt a forint a dollárhoz képest, ennek nyomán relatíve olcsó országnak számítunk.
Nálunk csak 2,62 dollár egy nagy tejeskávé, Koppenhágában több mint a duplája.
A világ legnagyobb étteremlánca a világ leghíresebb és a közgazdászok kedvenc szendvicsének ötvenedik születésnapját ünnepli. Ennek alkalmából gyűjtöttünk össze érdekességeket.
A tekintélyes brit gazdasági hetilap, az Economist 1986 óta publikálja félévenként frissítve a Big Mac-indexet, és közli, mennyibe kerül az ikonikus szendvics a világ különböző tájain. A franciák vitatják a módszertant.
A 77 vizsgált városból ezzel a 64. helyre kerültünk. Budapest azonban még mindig olcsónak számít, csak hát ugye a keresetek sem magasak.
A legfrissebb felmérés szerint 2017-ben a vajas-sonkás szendvics átlagára 2,94 euró volt. Mármint a franciáknál, akik megtörnék a világban elterjedt, az életszínvonal összehasonlítására szolgáló amerikai index egyeduralmát.
Dollárban számolva továbbra is az aránylag olcsó országok közé tartozunk – derül ki az The Economist legújabb Big Mac-indexéből.
Az amerikai Buzzfeednél tovább rugóznak azon, hogy Magyarországon állítólag már egy dollárért is kapni egy egész palack bort.
Továbbra is alulértékelt a forint a dollárhoz képest, bár a magyar fizetőeszköz ebből a szempontból jóval elmarad a világ legalulértékeltebb valutájához, a venezuelai bolivarhoz hasonlítva - derült ki az Economist legfrissebb Big Mac-indexéből.
A januári szinthez képest lényegében nem változott a Big Mac-index, a forint még mindig alulértékelt a dollárhoz képest - áll az Economist júliusi indexében.
Az Economist legfrissebb Big Mac-indexe szerint Magyarország dollárban számolva továbbra is az aránylag olcsó országok közé tartozik.