Amiben az olasz fasiszták lekörözték a német nácikat: százéves az első autópálya
Csak mítosz, hogy Hitler találta ki az autópályákat. Az első egy kis sztráda volt a festői olasz tavak között.
Csak mítosz, hogy Hitler találta ki az autópályákat. Az első egy kis sztráda volt a festői olasz tavak között.
Roberto Pinotti, az olasz Nemzeti Ufológiai Központ elnöke szerint több olyan dokumentum is a birtokába került, amelyek szerint 1933-ban azonosítatlan repülő tárgy zuhant le Lombardiában.
Az apja a fasiszta párt helyi titkára volt, és a 75 éves Ignazio La Russa sem tagadja meg a Ducét, de ez sem akadályozta meg, hogy az államfő utáni második legmagasabb közjogi méltóság, a szenátus elnöki posztjának a betöltője legyen Olaszországban.
Az Olaszország Fivérei elnöke a nem túl távoli múltban Benito Mussolini fasiszta diktátort dicsőítette, mindazonáltal nem kell attól tartani, hogy az olasz választások után jön a fasizmus 2.0, írja a svájci lap.
Dzsesszzenész, forgatókönyvíró, színésznő-politikus, tengerésztiszt, focista – hosszan lehetne még sorolni, miféle pályákat választottak Benito Mussolini leszármazottjai. A fasiszta olasz diktátor nevét viselő népes család sorsa, illetve a Duce megítélése azután került ismét reflektorfénybe, hogy egyik unokája látványos sikert aratott a legutóbbi önkormányzati választáson.
Volt a huszadik századi történelemnek egy periódusa, amikor a reneszánsz polihisztorként és az értelmiségi ember archetípusaként tisztelt Leonardo da Vinci neve ideiglenesen egybefonódott az erőszakkal. A fasizmus alkotta meg ugyanis a Leonardo-kultuszt.
Sem Alessandrának, sem Caio Giulio Cesare Mussolininek nem sikerült a bejutás. Berlusconinak viszont igen.
Antonio Tajani szerdán egy olasz rádióinterjújában azt mondta Mussoliniről: "Nem vagyok fasiszta, soha nem voltam fasiszta, nem osztom a politikai nézeteit sem, de legyünk őszinték, utakat, hidakat, sportlétesítményeket épített, termővé tette Olaszország számos részét."
Így újra láthatóvá vált Benito Mussolini olasz fasiszta diktátor közkeletű titulusa, amely egy tavaly nyári tűzben veszett oda.
A kormány és az egykori partizánok is támogatják, hogy Olaszország végre múzeumot hozzon létre a fasizmusról.
Az Egyesült Államokban megtalálták és kedden Olaszországban bemutatták Samuel Goldwyn producer 1923 nyarán készített, The Eternal City című filmjét, Benito Mussolinival egy jelentős szerepben.