De nem az illető árulta el, hanem az oktatási jogok biztosa. Ezzel viszont okafogyottá vált és megszűnt az ombudsmani vizsgálat arról, hogy jogszerű-e ilyesmit iskolába kihelyezni.
Az oktatási ombudsman szerint tavasszal nem digitális oktatás, hanem digitális dzsungelharc volt, hetekig káoszban fuldokoltak az iskolák a hirtelen elrendelt távtanítás miatt.
Szél Bernadett független országgyűlési képviselő tette fel a kérdést Székely Lászlónak, aki szerint a kormány még mindig nem tett eleget a nyelvoktatással kapcsolatos alapvető követelményeknek.
Ha egy felhívásnak eleget téve pénteken nem megy iskolába a diák, az épp olyan, mintha bármely más nap kihagyná az órákat, azaz ha nincs szülői papír, akkor igazolatlan hiányzásnak számít. Magával a demonstrációval nincs dolga a fővárosi iskoláknak, hiszen délután négy után már nemigen vannak órák. Retorzió elvileg nem érheti a gyerekeket a részvételért.
Az adott politikus rajongótáborától eltekintve, általában egyöntetű felhördülés fogadja, amikor egy képviselő vagy polgármester gyerekekkel igyekszik népszerűsíteni magát, illetve az aktuálisan átadott beruházást. Bár szülőként ilyenkor legtöbben felkiáltanánk, hogy "el a kezekkel a gyerekeinktől!" – az oktatási jogok biztosa szerint semmi gond nincs a gyerek-biodíszletekkel. A kiskorúak megkímélésére egyedül az önmérséklet lenne megoldás, ám azt aligha várhatjuk pont egy választáshoz közeledve.
A Tanítanék Mozgalom korábbi vezéralakja szerint az Orbán-kormány ostoba, és a mostani törvénymódosítással csak tovább rontja azoknak a gyerekeknek a helyzetét, akiket nem tanítottak meg rendesen írni, olvasni, számolni.
Az oktatási jogok biztosa hivatalból indított vizsgálatot a nyolcadikos történelemkönyv egyes megfogalmazásai miatt. Szerinte három rész jogsértő, és a könyvben vannak olyan adatok, amelyek az engedélyezés után kerültek bele.
Nincs elég idő a felkészülésre, túl későn jelentek meg a követelmények – egyebek mellett erre panaszkodnak az érintett diákok, akikkel az oktatási jogok biztosa egyetértett.