Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#Aszódi_Attila

hvg360 Horn Andrea

Húsz éve az ország legsikeresebb fiataljai voltak, hova jutottak mára? 2. rész: 31-40.

Vállalkozók, a Paksi Atomerőmű bővítésének megvalósításán is dolgozó szakemberek, jogász-feltaláló, ismert személyiségeket kényes ügyekben képviselő ügyvéd, zenész és maszkmester is szerepelt azon az ötvenfős listán, amelyet húsz éve a(z akkori) Magyar Hírlapnál állítottak össze a maguk területén jelentős eredményeket elért fiatalokból. A névsor 31-40. helyezettjei között szerepelt többek között Aszódi Attila, Papp Gábor és Pohárnok Iván is. Bemutatjuk, kivel mi történt 2003 óta.

Itthon Windisch Judit

Aszódi Attila: Mindenkinek összeszorul a gyomra, ha arra ébred, hogy egy atomerőmű érintett a harcokban

Péntek reggel ütött ki tűz Európa legnagyobb atomerőművében, a zaporizzsjai erőműben. A tüzet sikerült eloltani, a létesítmény viszont az oroszok kezére került. A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség már Csernobil elfoglalása után felszólította az oroszokat, hogy ne harcoljanak az erőművek közelében, ez a helyzet viszont még élesebb. Mennyit bírnak az erőművek? Honnan tudjuk, ha baj van? A többi között erről kérdeztük Aszódi Attila nukleáris szakértőt, a BME dékánját, a Paksi bővítésért felelős volt államtitkárt.

Gazdaság Ballai Vince

A sokat szennyezők, a sokat fogyasztók vagy a gazdagok fizessék a klímapolitika költségeit?

Mindenképpen az emberek fogják megfizetni a zöld átállás költségét, amiről egyelőre nem is tudjuk biztosan, mekkora lesz – derült ki egy szerdai vitaesten. Eldönthetjük, hogy a társadalom melyik csoportja milyen mértékben járuljon ehhez hozzá, az viszont biztos, hogy az államnak nem kellene dotálnia a jacuzzik fűtését, és költhetné klímatudatosabban az adófizetők pénzét. A Green Policy Center vitaestjén egy volt paksi államtitkár és két zöld átalakulásban jártas közgazdász kereste a válaszokat a klímapolitika pénzégető kérdéseire.

hvg360 Szabó Gábor

Aszódi Attila: „Nem aggódom sem Paks I., sem Paks II. áramának eladhatósága miatt”

Áramhiányt és drágulást jósolt 2014-es kinevezésekor a paksi atomerőmű bővítésének akkori kormánybiztosa, későbbi államtitkára. Így nem csoda: a mostani árakban igazolva látja állítását a beruházás megtérüléséről. Aszódi Attila professzor, aki az idén lett a Budapesti Műegyetem Természettudományi Karának dékánja, 2018 végén a Pegasus kémszoftver célpontjává vált.

Tech Aszódi Attila

Mi zajlik most Csernobilban? Nem jó, de nem is tragikus – Aszódi Attila elemzése

Az eredetileg a Science magazinból származó hír alapján több magyar sajtótermék is megírta, hogy "maghasadásra utaló jeleket" tapasztaltak a 35 éve balesetet szenvedett csernobili 4. reaktor romjai alatt. A téma elég "nagyot ment" a sajtóban, nézzünk kicsit utána, miről is van szó. Röviden: a hír és a megnövekedett kockázat igaz, csak egy kicsit másként, és nem egy friss esemény által.