Teljes alárendeltséget vártak el a nőktől a People of Praise kötelékében. Ennek a vallási szervezetnek a tagja az amerikai legfelső bíróság egyik főbírója.
Fél évszázad óta a legnagyobb veszélybe került az abortusz liberális szabályozása az Egyesült Államokban, ahol felizzottak az indulatok, és velük a politikai küzdelem.
Keresztül-kasul szabdalja az amerikai választók tömegét a republikánus-demokrata megoszlás, és az ellentétek, az azokat kísérő indulatokkal együtt, csak erősebbekké váltak az utóbbi negyedszázadban.
Amy Coney Barrett főbírói jelölésével reflektorfénybe került egy egészen mostanáig kevéssé ismert, titokzatos vallási közösség, ezzel együtt pedig a kérdés, hogy a hit pontosan milyen mozgatórugóként működhet egy ember szakmai döntéseiben. Különösen, ha az a szakma alkotmánybírósági kérdésekre keresi a választ.
A washingtoni szenátus jogi bizottsága hétfőn kezdte meg a legfelső bírósági tagságra jelölt Amy Coney Barrett meghallgatását. Donald Trump elnököt és a republikánusokat a koronavírus-járvány sem akadályozhatja meg abban, hogy megkíséreljék hosszú időre bebetonozni a konzervatív többséget a testületben.
Lehet-e az amerikai Legfelsőbb Bíróság tagja egy mélyen hívő katolikus, akinek gyülekezete csak a heteroszexuális házaspárok közötti szexuális kapcsolatot engedélyezi – ez csak egyike a számos kérdésnek Amy Coney Barrett kinevezése körül, akit az amerikai elnök a liberális Ruth Bader Ginsburg helyére jelölt. A demokraták attól tartanak, Barrett támogatásával akár a szabad abortuszhoz való jog, vagy Barack Obama egészségügyi törvénye is veszélybe kerülhet, de a történet most sem fekete-fehér.