Hajóflotta röpítette első európai kupagyőzelmére a görög klubot, ahol Détári is játszott
Hajómágnások játszótere a görög labdarúgó-bajnokság, amelynek legsikeresebb csapata, az Olimpiakosz megnyerte országa első európai klubtrófeáját.
Hajómágnások játszótere a görög labdarúgó-bajnokság, amelynek legsikeresebb csapata, az Olimpiakosz megnyerte országa első európai klubtrófeáját.
Politikai rutintalanságát lendületességgel ellensúlyozza Görögországban Sztefanosz Kasszelakisz, a baloldali populista Sziriza új elnöke. Aki egykori bankárként viharos gyorsasággal olyan párt élére került, amely a görög adósságválság idején erősödött meg, és nem győzte a bajokért a bankárokat kárhoztatni.
Hatalmon maradt Görögországban a jobbközép kormánypárt, de árnyékként vetül a következő évekre a szélsőséges nacionalista pártok vártnál erősebb szereplése.
Máris megy a huzavona a görög gazdaság körül.
Bukott a kormánypárt, itt a reakció.
A tűzoltóság és a rendőrség eredményesebben is tehette volna a dolgát a polgári védelmi miniszter szerint.
Miközben Peking vendégeit ételszobrok és bőséges gyümölcstálak várták, Hszi Csin-Ping kínai elnök kezet rázott Orbán Viktor és Vlagyimir Putyin mellett Alexisz Ciprasz görög miniszterelnökkel és Milos Zeman cseh elnökkel is.
Viták igen, megoldások aligha várhatók a pozsonyi EU-csúcson. Az viszont már az elején kiderült: Európa jövőjét is többféleképpen képzelik el a 27 tagország vezetői.
A kormány legújabb terve, hogy szabad kezet adjon magának a pénzköltésben, akkor is, ha erre nincs keret a büdzsében. Ám nemcsak a közpénzek sorsa foroghat veszélyben, felbukkanhatnak elektronikus zsebtolvajok is. Egyre inkább elfajul az uniós vita a menekültügyben, a Nemzeti Választási Iroda után már az Európai Parlamentben is megjelentek kigyúrt kopaszok. Kubatov Gábor, a népszavazási botrány kulcsembere hazatért Amerikából, és úgy tett, mintha mondana valamit. Erdősiné férje, a herceghalmi polgármester a helyén marad, bár lemondatták volna. A hvg.hu napi hírösszefoglalója.
Alexisz Ciprasz szankciókat követelt azok ellen, akik kivonják magukat a menekültválság megoldásából.
A csaknem 146 milliárd forintos segélyből kezelnék a menekültválságot, ami a macedón határzár hatására eszkalálódni fog a napokban.
A belügyminiszterek értekezletén nagy összecsapás várható az érkező menekültek számának korlátozásáról, miután a tavalyi több mint egymillió után idén is már több mint 100 ezren léptek be az unióba. Az osztrákok szerint az unió túlélése a tét, a görögök pedig közölték, a közelgő menekültügyi csúcson minden döntést megvétóznak, ha a terheket nem osztják meg kötelezően a tagállamok között. Ez bizony a magyar kormány által kézzel-lábbal-népszavazással ellenzett kötelező kvótarendszert jelenti.