A James Bond- és Mission: Impossible-filmben is szereplő, a legnagyobb nevekkel együtt dolgozó színésznő megdöbbent, hogy egyes kritikusok mennyire utálták Enyedi Ildikó filmjét.
Enyedi Ildikó három évtizede dédelgette A feleségem története filmtervét, de a cannes-i filmfesztiválon tartott világpremier váratlan okokból is feszültségekkel teli volt, a női sztárfőszereplő például koronavírusos lett, így nem tudott a többiekkel tartani. A hvg.hu-n láthatóak először a produkció fotósa, Csata Hanna fotói a premier napjairól, Enyedi Ildikó gondolataival az eseményekről és a stábtagokról.
Nem a féltékenységről szól A feleségem története című film a főszereplő Gijs Naber szerint. A holland színész a hvg.hu-nak mesélt az Enyedi Ildikóval való közös munkáról, a filmet ért negatív kritikákról, és arról, hogy mi a közös benne, illetve a vívódó, szerelmes-szenvedélyes Störr kapitányban.
A feleségem története Cannes-ban nagy tapsot és rossz kritikákat kapott, a kritikák viszont nemigen szóltak arról, ami valóban fontos ebben a filmben, és ami bőven túl van a filmekből jól ismerhető tartományokon.
Az amerikai kontinens egyik legnagyobb fesztiváljára, a szeptember 9-18 között tartó 46. Toronto Nemzetközi Filmfesztiválra kapott meghívást az Arany Medve-díjas és Oscar-jelölt Testről és lélekről rendezője, Enyedi Ildikó új filmje, A feleségem története.
Öt percig tapsolt állva a közönség a cannes-i filmfesztiválon szerdán este, amikor levetítették Enyedi Ildikó legújabb filmjét, A feleségem történetét. A szerelmes hajóskapitányról és titokzatos feleségéről szóló drámát több mint 30 éve tervezi megrendezni Enyedi. A fesztivál utolsó előtti napján faggattuk a rendezőt, mit szól az amerikai kritikákhoz, és sikerült-e megvalósítani, amit a filmjében eltervezett. Elárulta, min borult ki a cannes-i premier előtt, ki lesz Jakob Störr magyar hangja, illetve melyik videójátékból készülő sorozatba szállna be szívesen.
A most kezdődő cannes-i fesztiválon az Arany Pálmáért versenyző Enyedi Ildikó-film, A feleségem története producere sárdobálás helyett egy olyan országban szeretne élni, ahol mindegy, melyik oldal van hatalmon, mert van egy nagyjából egységes értékrend, amelyhez így vagy úgy, de mindenki tartja magát. HVG-portré.
A rendező az Arany Pálmáért versenyez Cannes-ban Füst Milán A feleségem története című regényéből készült filmjével. A macsó Störr kapitányt a holland Gijs Naber, Lizzyt a francia Léa Seydoux alakítja. Hasonló karakterek, mintha egyetlen emberen belül zajlana a dráma.
Két héttel az előtt, hogy a cannes-i filmfesztivál versenyprogramjában sor kerül A feleségem története című film világpremierjére, közzétették az előzetest róla.