Jó hírt közölt a Telekom a budapestiekkel
Tovább bővítette az 5G-s lefedettségét a Telekom Budapesten, ezúttal a föld alatt.
Tovább bővítette az 5G-s lefedettségét a Telekom Budapesten, ezúttal a föld alatt.
2029-ig mindhárom Németországban működő mobilszolgáltató kiveszi a kínai komponenseket a hálózati berendezéseiből. A német kormány szerint nincs semmi látnivaló, Peking azonban továbbra is hangsúlyozza: semmi bizonyíték arra, hogy veszélyes lenne a technológiájuk.
A gyorsan terjedő 5G-s rendszerekkel tömeges lehet majd forgalomba állítani az önvezető járműveket, s megnyílik az út az okoszebrák és az intelligens közlekedési lámpák előtt is.
A brit kormány akár napi 100 ezer fontos, vagyis nagyjából 300 millió forintos bírsággal is sújthatja azokat a telekommunikációs cégeket, amelyek Huawei-eszközöket használnak a hálózatukban. A szigorítás egy új törvénytervezet része.
Hamarosan százezrek használhatják Budapesten a Vodafone 5G szolgáltatását – közölte szerdán a vállalat, amely lefedettsége bővítésére készül, hogy a főváros teljes területén elérhető legyen az új generációs adatkapcsolat.
Hua Csunjing, a kínai külügyminisztérium szóvivője szerint politikai döntés született, amikor arról határoztak a britek, kiteszik a Huawei szűrét az ország mobilos hálózatából.
Helybenhagyta másodfokon az 5G-s frekvenciaértékesítés alaki vizsgálatának eredményét a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság elnöke.
A Kínában lezajlott bejelentés mellett külgazdasági és külügyminiszter arról is beszélt, Magyarország nem tesz különbséget a cégek között nemzetiségi alapon. Korábban arról lehetett olvasni, az Egyesült Államokat nyugtalanítják a Huawei túl jó magyar kapcsolatai.
Már javában tart a harc az Egyesült Államok és Kína között azért, hogy ki uralja majd a jövő internetét alátámasztó technológiát.
Az újfajta technológia segítségével úgy hajtható végre egy ultrahangos vizsgálat egy mentőben, hogy a vizsgálatot végző orvos egy távoli kórházból egy 5G-vel üzemelő kesztyűvel vezeti a mentős kezét.
Egy pekingi kórházból 5G-s vezeték nélküli technológia segítségével, távirányítással operáltak meg egy nőt.
Nyilvánosak a magyarországi 5G szolgáltatást lehetővé tevő frekvenciasávok tervezett kikiáltási árai. De mennyit érnek a leendő pályázóknak a frekvenciasávok, mit nyerünk vele mi, a felhasználók, és mit tehet az állam, hogy mielőbb élvezhessük az 5G-s adatátvitel előnyeit?